صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

سخت کوشی شرکت گاز کردستان در گازرسانی به منطقه اورامانات قابل ستایش است

با ورود گاز طبیعی به شهر اورامان، کار توسعه گازرسانی به اتمام نرسیده و هم اکنون عملیات گازرسانی در ده‌ها کیلومتر آن طرف تر از شهر اورامان و در شرایط بسیار دشوار و سخت منطقه مرزی سروآباد و در مجتمع روستایی نوین در جریان است که با سفر به این منطقه و طی مسیر در جاده بسیار نامناسب و ناهموار، می‌توان به مشقت و رنج عوامل اجرایی آن پی برد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان این مطلب، در مورد شرایط سخت گازرسانی در این استان گقت: از سنندج تا اورامان، فاصله‌ای 170 كیلومتری را مشاهده می کنیم؛ مسیری كه دارای دره های پر پیچ و خم و عمیق بوده و به رغم تمام دشواری‌ها در انجام پروژه‌ها، گاز به عنوان عاملی برای رفاه، بالاخره به این منطقه سخت گذر رسیده است.

فعله گری در مورد ادامه اجرای طرح های گازرسانی در روستاهای منطقه اورامانات اظهار داشت: گازرسانی به مجتمع روستایی نوین شامل 3 روستای نوین، کلجی و ناو است که پیش بینی می‌شود بیش از 21 هزار متر عملیات حفاری و لوله گذاری انجام و تعداد 439 علمک نصب شود که خوشبختانه با تمام مشکلات و دشواری های موجود، تاکنون بیش از 16 هزار متر از آن اجراء و 205 مورد علمک نیز نصب شده است .

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان خاطر نشان کرد: با گازرسانی به این مجتمع، 62 خانوار در روستای کلجی، 164 خانوار در روستای ناو و 213 خانوار در روستای ناو از نعمت گاز طبیعی بهره مند می شوند.

وی در مورد مدت زمان اجرای پروژه گفت: تاریخ شروع اجرای پروژه 18 خرداد سال گذشته بوده و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، زمان خاتمه آن، مرداد ماه سال جاری خواهد بود.

لازم به ذکر است با توجه به توضیحات سعدی بهرامی، رئیس ناحیه سروآباد؛ منطقه اورامانات شامل 10 روستا و یک شهر است که 8 روستای آن دارای جمعیت بالاتر از 20 خانوار و از قابلیت گازرسانی برخوردار است که تاکنون شهر اورامان در سال 1395 به بهره برداری رسیده و پس از آن گازرسانی به روستاهای حوزه شهر اورامان آغاز شد که با اتمام گازرسانی به این 3 روستا، کل روستاهای بالای 20 خانوار منطقه اوراماتات زیر چتر گازرسانی قرار می گیرند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/24 - ١٢:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 528
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: