صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح‌های گازرسانی بیع متقابل:

ایران بستر سبز گازرسانی است

با حمایت‌های دلسوزانه مسئولان در وزارت نفت، به جز یکی دو استان، شبکه گازرسانی طبیعی در کل ایران گسترده شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمود آستانه، مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح‌های گازرسانی بیع متقابل در جلسه بررسی وضعیت گازرسانی به صنایع، واحدهای تولیدی، شهرها و روستاهای استان فارس با بیان این مطلب، اظهار داشت: اکنون اغلب مناطق شهری و روستایی کشور از نعمت گاز طبیعی با ضریب بالا  بهره‌مند هستند و در یکی دو استان باقی مانده نیز اقدامات لازم برای پوشش حداکثری گاز با قدرت در حال انجام است.  

وی ادامه داد: با تلاش و همت متخصصان و صنعتگران شرکت ملی گاز ایران، بزرگترین گام درخدمات‌رسانی به مردم، افزایش سطح رفاه اجتماعی، صرفه جویی در منابع طبیعی و حفظ محیط زیست در شرکت ملی گاز ایران برداشته شده است.

آستانه به اقدامات موثر انجام گرفته در وزارت نفت به منظور تامین منابع مالی برای گازرسانی از اجرای بند (ق) تبصره 2 قانون بودجه 93  نیز اشاره کرد و گفت: این اقدام خردمندانه باعث تسهیل در فرآیند تامین هزینه های گازرسانی و توسعه شبکه های تامین، انتقال و اجرای خطوط گاز در کشور شده است.

در ابتدای این جلسه، غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با ارائه گزارش شاخص های عملکردی شرکت گاز استان فارس، ضریب بهره‌مندی جامعه شهری در استان را 98.9 و ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی را 89.1  اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از طرح‌های در دست اجرا به دو شهر و 132 روستای استان، ضریب بهره‌مندی جامعه روستایی استان فارس به 95.9 درصد خواهد  رسید.

حسینی با اشاره به وجود 9 هزار و 622 واحد صنعتی در فارس، تعداد صنایع گازدار شده استان را 7 هزار و  878  واحد برشمرد و افزود: یک‌هزار و 129 طرح گازرسانی به صنایع فارس نیز در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در پایان، در خصوص وضعیت گازرسانی به مناطق ویژه اقتصادی و شهرک‌های صنعتی استان نیز گفت: از 67 شهرک صنعتی فارس تعداد 43 شهرک از گاز طبیعی بهره مند هستند و طرح گازرسانی به 7 شهرک صنعتی دیگر نیز در دست اجراست .

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/01 - ١٣:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2471
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: