صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران:

گازرسانی به صنایع؛ مهم‌ترین اقدام سال ۹۹ شرکت گاز استان تهران+فیلم

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران رسیدگی به بحث گازرسانی به صنایع را مهم‌ترین اقدام سال ۹۹ این شرکت عنوان کرد و توضیح داد: قبلاً مساعدتی که به صورت یارانه به بخش صنایع می‌شد، حدود ۲۴۰ میلیون تومان بود که امسال این رقم به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد دارابی با بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس مصوبات شوراي اقتصاد، واحدهاي توليدي و صنعتي كه از سوخت مايع فسيلي استفاده مي‌کنند، از این یارانه برخوردار می‌شوند که اين مصوبه مشمول همه استان‌ها و تعداد 972 مورد از شمول اين مصوبه مربوط به اين استان مي‌شود.

وی در ادامه افزود: این امر، قطعاً میل و رغبت مشترکین باقی‌مانده در صنایع که حدود ۵ درصد ولی به علت فاصله زیادی که با خط لوله دارند، بسیار هزینه‌بر هستند، برای پیوستن به این پروژه، بیشتر و بیشتر خواهد کرد و آن‌ها را به سمت انعقاد قرارداد پروژه گازرسانی با شرکت، سوق خواهد داد.

دارابی تصریح کرد: در این بخش، خوشبختانه با اقدامات دولت، ۴ مرحله جدید در بحث گازرسانی به صنایع و مشترکین آن ایجاد کردیم که سه مورد از آن‌ها منجر به انتخاب پیمانکار شد و مورد آخر در دست انتخاب پیمانکار است تا بر این اساس، بتوانیم طی سال جاری، اقدامات ویژه‌ای را در راستای شعار سال، انجام داده باشیم و قطعاً امیدواریم که به اهداف کمی و کیفی خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شرکت در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته بحث تولید ملی مطرح بود و ما در این زمینه، اقداماتی را در راستای همکاری با شرکت‌های تولیدکننده انجام داده و جلساتی را برگزار کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران توضیح داد: شاید حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد این جلسات با استانداری در خصوص رفع موانع تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری بود که همکاری ما با آن‌ها، نمود ویژه‌ای داشت و در این زمینه، همکاری‌های خوبی با بخش سرمایه‌گذاری صورت گرفت.

وی صرفه جویی و بهینه مصرف کردن گاز را به‌عنوان راهی برای پایداری و تاب‌آوری گاز، به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این شرکت بیان کرد و گفت: یکی دیگر از مأموریت‌های شرکت گاز استان تهران، ارائه خدمات مستمر و ایمن توزیع گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک با هدف تأمین رفاه، اطمینان‌خاطر و رضایت روزافزون مشترکین گاز استان است که بهینه مصرف کردن آن، دستیابی به این هدف را تسهیل می‌کند.

برگزیده‌ترین شرکت تابعه تا سال ۱۴۰۴

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که تا سال ۱۴۰۴، به‌عنوان یکی از بهترین و برگزیده‌ترین شرکت‌های تابعه در شرکت ملی گاز ایران معرفی شویم؛ این هدفی است که ما تعیین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: تلاش داریم تا انشاءالله تا پایان سال ۱۴۰۰، هیچ نقطه کوری در تهران، اعم از شهرها یا روستاها، فاقد شبکه گازرسانی نباشند.

دارابی در پایان با بیان این که تصور می‌کنم با توجه به نامگذاری امسال به نام «جهش تولید» و با بررسی اقدامات انجام‌شده در این زمینه، باید بکوشیم تا تلاش‌های خود را در تمام جهات، دوچندان کنیم، گفت: با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر برخی روستاها و سنگی بودن راه‌ها، احتمال می‌دهیم اتمام کار گازرسانی به برخی از آن‌ها به ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ برسد، ولی با توجه به نامگذاری امسال و تأکید دولت بر گازرسانی به روستاها، اقدامات و تلاش‌های خود را دوچندان خواهیم کرد تا بتوانیم هرچه سریع‌تر، تمامی روستاهای باقی‌مانده را نیز تحت پوشش گازرسانی قرار دهیم.


نمایش فیلم

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/06 - ١٤:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 4171
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: