صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

آیین افتتاح نخستین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری شهید سلیمانی در شرکت ملی گاز ایران

نخستین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری شهید سلیمانی در شرکت ملی گاز ایران با شعار «گاز، خدمت، ایثار و بصیرت» ویژه کارکنان و خانواده های آن ها افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در این مراسم، حسن منتظر تربتی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، ضمن تبریک عید مبعث و تشکر و قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره کار بسیار زیبایی است؛ چرا که با توجه به سبک زندگی که تحت شعاع ویروس کرونا قرار گرفته، این موضوع فرصت بسیار خوبی است که خانواده ها هرچه بیشتر در کنار هم و با هم فکری بیشتر در این جشنواره شرکت کنند.

وی در ادامه، به شعار این جشنواره «گاز، خدمت، ایثار و بصیرت» اشاره کرد و گفت: گاز با توجه به وظایفی که بر عهده دارد، تمام جنبه های کاری آن، ایثار و خدمت است که در میان کارکنان آن در اقصی نقاط کشور، مشهود است، بنابراین همین جا، جا دارد از تمامی کارکنان صنعت گاز کشور برای عبور خوب از زمستان که نتیجه پایداری جریان گاز بود، تشکر کنم و باید بگویم افتخاری بالاتر از این نیست که شرکت ملی گاز نوع خدمتی که انجام می دهد برای عموم جامعه است.

تربتی به موضوع ایثار در این جشنواره اشاره کرد و افزود: همکاران ما در صنعت گاز کارهای ایثارگرانه زیادی را از خود نشان دادند مانند کسانی که در پالایشگاه ها و مناطق عملیاتی در شرایط سخت و طاقت فرسا و دور از خانواده برای اینکه گاز خانه های مردم را گرم کند، از جان خود مایه می گذارند که این خود ایثار است، نه تنها این عزیزان ایثار می‌کنند، بلکه خانواده هایشان نیز ایثار می کنند؛ از این جهت که شرایط را تحمل و این موضوع را به خوبی درک می‌کنند که این خدمتی که عزیزانشان به مردم می کنند، خدمتی بس عظیم است و نمی گذارند محیط خانواده در دوری از آن ها بی رنگ و سرد شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه، به موضوع خاطره نگاری اشاره کرد و گفت: در این موضوع با توجه به قدمت صنعت گاز و نیرو هایی که در جای جای این میهن عزیز در این حوزه فعالیت می کنند، می توان خاطرات مفید و ارزنده ای به دست آورد؛ حتی از کسانی که بازنشسته شدند که منبع فراوانی از خاطرات و تجربیات هستند.

تربتی ادامه داد: در بحث مقاله نویسی نیز از موضوعات مهمی که می توان بر روی آن کار کرد، خانواده است که دغدغه جامعه امروزی ما است، تا محور خانواده مستحکم و منسجم نباشد نمی توانیم در کار موفق باشیم و درست عمل کنیم چه بسا که به مشکلات عدیده ای دچار می شویم؛ از این رو می توان با برگزاری چنین جشنواره‌ای که برگزاری آن در زمان بسیار مناسبی با توجه به ایام تعطیلات عید است؛ کانون و فضای خانواده ها را هرچه بهتر در کنار هم گرم کرد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع بهینه سازی مصرف گاز اشاره کرد و گفت: اتفاقات بسیار خوبی در صنعت گاز چه در بخش پالایشگاهی و چه در بحث شبکه منسجم گازی در سطح کشور و نیز رسیدن ضریب نفوذ گاز به 95 درصد، در کل کشور افتاد؛ بنابراین می توان گفت که این صنعت محور توسعه در همه ابعاد تولید، انتقال و توزیع بوده، اما با تمام این موارد، نباید از مقوله بهینه مصرف کردن غافل بود که محور صنعت گاز در آینده محور بهینه سازی خواهد بود.

به گفته تربتی، این مهم می تواند در این جشنواره موضوع مسابقه در بین خانواده باشد که در پی آن، پیشنهادات و اطلاعات خوبی را جمع آوری کرد.

وی همچنین به موضوع داوری و قضاوت عملکرد مسئولین صنعت گاز از سوی شرکت کنندگان در این جشنواره نیز اشاره کرد  و اظهار داشت که این مهم، می تواند نقاط ضعف و قوت را برای هرچه بهتر خدمات دهی بهتر به جامعه ارائه کند.

تربتی با بیان این که محور این مشارکت، شهید سلیمانی است، گفت: با توجه به اینکه این شهید بزرگوار برای سربلندی و اعتلای این نظام مقدس، جان خود را فدا کرد، ما نیز باید با شرکت پرشور خود در این جشنواره و تعامل هرچه بهتر با دست اندکاران، بتوانیم به نتایج و پیشنهادات مهمی برای ساختن آینده کشور در صنعت گاز دست پیدا کنیم.

شایان ذکر است که در ابتدای این مراسم، ولی الله دینی مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران، نیز طی سخنانی با بیان اینکه ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی برای همه ما روشن است، عنوان کرد: هرچه در این زمینه برای شناخت ویژگی های این شهید بزرگوار کار کنیم، کم است.

وی ادامه داد: همانطور که شیهد سلیمانی با اقدامات و از جان گذشتگی موجب امنیت در سطح منطقه شده، ما نیز در شرکت ملی گاز ایران با الگو گرفتن از وی و با توزیع انرژی در جای جای کشور عزیزمان می توانیم امنیت انرژی را برقرار کنیم.

دینی در پایان، اظهار داشت: ما برای خدمت رسانی در سطح کشور می توانیم از ویژگی های شخصیتی و رفتاری شهید سلیمانی استفاده لازم را ببریم و این موضوع می تواند در فضای مجازی گسترده‌تر شود.

 


آلبوم تصاویر

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/20 - ٢٠:٤٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3035
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: