صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

صرفه جویی بیش از هزار میلیارد ریالی با ساخت ایستگاه های تقلیل فشار در استان فارس

در پی انجام موفق ساخت و مونتاژ 5 ایستگاه تقلیل فشار با بکارگیری اجناس راکد و مازاد انبار در شرکت گاز استان فارس، ساخت 260 ایستگاه اندازه گیری و تقلیل فشار گاز جهت گازرسانی به شهر خاش استان سیستان و بلوچستان به همت متخصصان این شرکت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اعلام این خبر، گفت: در فاز یک این طرح، ساخت 215 ایستگاه اندازه گیری گاز به همراه بازسازی و تعمیر 34 ایستگاه میترینگ و تقلیل فشار در حال انجام است.

وی ادامه داد: ساخت 45 ایستگاه اندازه گیری و تقلیل فشار نیز در فاز دوم انجام می شود.

حسینی تصریح کرد: اجرای این طرح در مجموع، صرفه جویی اقتصادی معادل هزار و 640  میلیارد ريالی را برای شرکت گاز استان فارس به همراه دارد.

به گفته وی، ساخت ایستگاه های اندازه گیری گاز علاوه بر استفاده از موجودی انبارها، جلوگیری از تخریب کالا و انباشت بیش از حد کالا، باعث کاهش هزینه ها، پاسخگویی به موقع به نیاز واحدهای تولیدی و صنایع استان و صرفه جویی قابل توجه برای شرکت گاز استان می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در پایان، اظهار داشت: ساخت 4 دستگاه ایستگاه 20000 TBS و یک دستگاه ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت 80000 مترمکعب بر ساعت از موجودی انبار با هدف کاهش هزینه پروژه گازرسانی به شهر خاش از توابع سیستان و بلوچستان نیز منجر به صرفه جویی 127 میلیارد ريالی شد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان فارس

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/18 - ١٢:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1056
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: