صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

سیستم قرائت آنی کنتورهای مشترکین شرکت گاز استان قم راه اندازی شد

مدیرعامل شرکت گاز استان قم از راه اندازی سیستم قرائت آنی کنتورهای مشترکین گاز این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا نصیری در توضیح این خبر، گفت: به منظور توسعه خدمات و روش آسان قرائت کنتور و افزایش سطح رضایت‌مندی مشترکین، سیستم قرائت آنی کنتورهای مشترکین راه اندازی شد.

وی افزود: امکانات این نرم افزار، ارسال آنی قرائت مشترکین در سیستم‌های داخل شرکت، مشاهده موقعیت مأمور قرائت، امکان صدور صورتحساب پس از قرائت کنتور و نیز ایجاد دریافت اطلاعات تکمیلی مشترکین گاز طبیعی مانند تلفن همراه و سایر اطلاعات مورد نیاز است.

نصیری در خصوص حذف قبوض کاغذی و ارسال پیامکی صورتحساب به مشترکین گفت: طرح حذف قبوض کاغذی در راستای الکترونیکی شدن خدمات دولت و با هدف حفاظت از محیط زیست و ارائه خدمات سریع به مشترکین است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قم ضمن اشاره به تدوین ICT Master plan و نقشه راه واحد و ایجاد اتاق فکر ادامه داد: این اقدامات به منظور دستیابی به اهدافی مبتنی بر اندیشه و خرد با محوریت IT ، ایجاد بسترهای مناسب و مطلوب IS جهت توسعه خدمات شرکت گاز استان، ارتقاء کارایی و اثربخشی ارکان مدیریتی و اجرایی از طریق فاوای شرکت گاز، ارتقاء دانش با محوریت سرمایه فکری به منظور افزایش کارایی و اثربخشی و استقرار فراگیر و یکپارچه کاربردهای فاوا در شرکت است.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت گاز استان قم می توان به راه اندازی سرویس ویدئو کنفرانس در شرایط پر خطر ویروس کرونا به منظور پرهیز از برگزاری جلسات و ملاقات‌های حضوری، پیگیری و اجرای مصوبات کمیته مقابله با حملات سایبری، ارتقاء نرم افزاری و سخت افزاری کلیه سیستم ها، ارتقاء تجهیزات زیرساختی به منظور بالا بردن سطح امنیت اطلاعات مطابق با استانداردهای روز دنیا نظیر ISMS، نام برد.

نصیری در ادامه، به موضوع نصب و راه اندازی سامانه جدید امداد مکانیزه 194 پرداخت و در خصوص اهداف آن اظهار داشت: یکپارچه‌سازی و متمرکز کردن تماس‌های ورودی، افزایش سرعت عمل واحد امداد در امدادرسانی، عدم استفاده غیر مجاز از خودروهای امداد، ارسال و دریافت پیام از مرکز پیام به واحدهای امدادی و سیار، ضبط مکالمات، مکان یابی سریع و لحظه‌ای خودروها، یکنواخت کردن توزیع ترافیک مکالمات بین اپراتورهای موجود امداد و هدایت وسایل متحرک به سوی مقصد، از خصوصیات این سامانه محسوب می‌شود.

وی در پایان، ضمن اشاره به فرایندهای در دست اقدام سال جاری، افزود: در سال 1400 توسعه برنامه‌های زیر ساخت با رعایت استانداردهای بین المللی حفاظت اطلاعات و همچنین الکترونیکی کردن 22 خدمت شناسه دار از اقدامات مد نظر این واحد است.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان قم

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/18 - ١٢:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1229
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: