صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز:

حفظ و نگهداشت خطوط لوله فشار قوی انتقال گاز، نیازمند تعامل و همکاری متقابل مسئولین است

حفظ و نگهداشت خطوط لوله فشار قوی انتقال گاز که بخش عمده‌ای از آن در استان فارس بصورت پراکنده اجرا شده، نیاز به تعامل بیشتر و همکاری های متقابل مسولین محترم در سطح شهرستان، استان و بویژه مجاورین خوب این خطوط دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز در نشستی با حضور عبدالعلی رحیمی مظفری، نماینده مردم شهرستا‌ن‌های کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی و اشکان کاظمی، فرماندار شهرستان کوار که به منظور ایجاد تعامل بیشتر بین طرفین و بررسی مسایل و مشکلات حرایم خطوط لوله برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: موضوع رعایت قانون حریم جهت ارتقای ضریب ایمنی جان و مال شهروندان و استمرار فرایند پایداری انتقال گاز ازجمله موارد مهم، قابل اعتنا و بسیار مورد تأکید است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان در انتقال پایدار گاز، دیگر مسئولین محترم شهرستان‌ها نیز باید در این خصوص، بسیار جدی، عمل کنند.

در ادامه این نشست، کاظمی فرماندار شهرستان کوار نیز بر لزوم اخذ استعلام قبل از انجام هر گونه طرح و پروژه در حریم خطوط انتقال گاز توسط سازمان ها و ادارات شهرستان از منطقه پنج عملیات انتقال گاز تاکید کرد. 

در ادامه جلسه، رحیمی، نماینده مردم شهرستان های کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص التزام سازمان های دولتی و خصوصی و حاشیه نشینان این شهرستان بر رعایت مقررات حریم خطوط انتقال گاز تاکید و برای رفع مشکلات شهروندان حوزه انتخابیه خود در این خصوص، اعلام هماهنگی و همکاری کرد.

وی ضمن تشکر از همکاری خوب منطقه 5 عملیات انتقال گاز، خاطرنشان كرد: همچنین پیگیری رفع مشکلات مردم در اجرای طرح های توسعه ای در محدوده شهری و اعتبارات مورد نیاز در مورد امکان کاهش حرایم خطوط لوله گاز در محدوده شهرها نیز باید با همکاری و همیاری نماینده، فرمانداران و مسولین دستگاه های اجرایی شهرستان‌های حوزه انتخابیه به انجام برسد.

رحیمی در ادامه جلسه، تصریح کرد: بعنوان یک عضو فعال کمیسیون انرژی در مجلس، علاوه بر پیگیری مطالبات مردم عزیز حوزه انتخابیه خود، بر این مساله تأکید دارم که در صورت نیاز و اعلام واحدهای صنعت نفت استان، آماده پیگیری اعتبارات و مجوزهای لازم برای اجرای طرح ها و پروژه‌های نفت و گاز در سطح استان و بویژه طرح های کاهش حرایم و یا جابجایی خطوط فشار قوی گاز در محدوده شهرها هستم.

گفتنی است، منطقه پنج عملیات انتقال گاز با برخورداری از خطوط لوله فشار قوی و تاسیسات تقویت فشار گاز، وظیفه انتقال حدود 75 درصد گاز تولیدی کشور را در گستره‌ای به وسعت استان‌هاي فارس، كهكيلويه و بوير احمد، بخش‌هایی  از استان‌های بوشهر و یزد را عهده‌دار می‌باشد.

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۵ عملیات انتقال گاز ایران

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/02 - ١٢:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1146
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: