صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

ساخت سامانه کنترل رطوبت هوای ابزار دقیق در تاسیسات تقویت فشار گاز خنج

سامانه کنترل رطوبت هوای ابزار دقیق در تاسیسات تقویت فشار گاز خنج در منطقه 5 عملیات انتقال گاز طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز  با اعلام این خبر، افزود: در طلیعه سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها، با تلاش کارکنان واحد تعمیرات تاسیسات تقویت فشار خنج در منطقه 5 عملیات انتقال گاز ، سامانه کنترل خشک کننده هوای ابزار دقیق تاسیسات ، طراحی و ساخته شد.

وی ادامه داد: سیستم کنترل کننده دستگاه خشک کن هوای ابزار دقیق تاسیسات خط هشتم که توسط سازنده اصلی دستگاه، نصب و راه اندازی شده بود، به دلیل بروز اشکال از مدار عملیاتی خارج شده بود که به دلیل  ضرورت کنترل میزان  رطوبت هوای ابزار دقیق و اهمیت آن در ماموریت انتقال پایدار گاز و همچنین وجود کارشناسان دلسوز و متخصص در سطح منطقه، طراحی و ساخت  سامانه  جایگزین در دستورکار قرار گرفت .

وی اضافه کرد: سامانه طراحی و ساخته شده بروی پلت فرم آزمایشگاهی تعبیه شد و برای 1000 سیکل در شرایط آزمایشگاه، بصورت موفق آزمایش و در اولین فرصت  بروی سیستم اصلی نصب و جایگزین کنترلر اصلی خواهد شد. 

خضرایی با اشاره به مشخصات این سامانه، تصریح کرد: این کنترل کننده از پردازنده ARM برخوردار است. این پردازنده از سرعت مناسب نسبت به توان مصرفی برخوردار است.

مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز در ادامه، افزود: قطعات تهیه شده در این سامانه از بهترین های موجود بازار است و  امکان تهیه و نصب آن از صفر تا صد و عیب یابی با کمترین هزینه امکان پذیر است.

وی ادامه داد: این کنترل کننده توسط کارشناسان واحدهای برق و ابزار دقیق ایستگاه خنج طراحی و ساخته شده است. شایان ذکر است که سامانه مذکور قابلیت جایگزینی و استفاده در سایر تاسیسات تقویت فشار و سیستم های مشابه را دارد.

گفتنی است، منطقه 5 عملیات انتقال گاز با برخورداری از خطوط لوله فشار قوی و تاسیسات تقویت فشار گاز وظیفه انتقال حدود 75 درصد گاز تولیدی کشور را در گستره‌ای به وسعت استان‌هاي فارس، كهكيلويه و بوير احمد، بخش هایی  از استان‌های بوشهر و یزد را عهده دار می باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۵ عملیات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/01/23 - ١١:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1788
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: