صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز تأکید کرد:

لزوم اولويت بندي و تسريع انجام اصولي كار تا قبل از فرا رسيدن فصل زمستان

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز در بازديد از مسير صعب العبور خط 30 اينچ تبريز- ارمنستان، بر اولويت بندي در انجام كار تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، فيروز خدائي، گفت: با توجه به نقش تاثيرگذار گاز طبيعي در صنعت كشور، نياز است با تمام توان در جهت تسريع در روند اجرايي پروژه هاي منطقه، تلاشي مضاعف کرده و نهايت دقت را در جلوگيري از اتلاف زمان بعمل آوريم.

وی رسالت مناطق عملياتي را حفاظت از سرمايه هاي ملي و انتقال بهينه گاز طبيعي دانست و افزود: ايجاد تمهيدات لازم از جمله پيگراني خطوط لوله، اورهال تاسيسات، تسطيح و بازسازي مسيرهاي خطوط لوله، بازديد و كنترل شيرفلكه هاي بين راهي، جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز، ترميم محل هاي آسيب ديده احتمالي مسير خطوط (رانش) و ساخت ابنيه فني مناسب در مسير خطوط لوله، علاوه بر افزايش ضريب ايمني موجب اطمينان از پايداري انتقال گاز به ويژه در زمان پيك مصرف مي شود.

خدائی بر لزوم اولويت بندي و تسريع انجام اصولي كار تا قبل از فرا رسيدن فصل زمستان تاكيد كرد و اظهار داشت: عدم رفع چالش ها و موانع در انجام پروژه ها، به خصوص در بخش عمليات، احتمال ايجاد خسارات و اخلال در انجام ساير وظايف عملياتي را موجب خواهد شد، از این رو ضرورت دارد موانع و چالش هاي موجود در مسير خطوط لوله گاز شناسايي و راهكارهاي مناسب در اين خصوص ارائه شود.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز همچنين با اشاره به جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز در مسير خطوط لوله گاز و برخورد جدي با متجاوزين حريم، تصريح کرد: بايد اقدامات اساسي در اين زمينه انجام يافته تا با برنامه ريزي صحيح و به موقع در جهت رفع مشكلات حريم گام برداريم.

خدائي در پايان يادآور شد: انتظار مي رود با حذف عوامل ناايمن و كاهش ريسك، ضريب پايداري و اطمينان انتقال گاز در فصول سرد سال افزايش يافته و تقويت شود.

 

 

منبع: روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/06 - ١٣:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 387
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: