صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مدیر منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:

بهره مندی ازتکنولوژی نوین در تعمیرات خطوط لوله ( مدیریت کربن )

مدیر منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران از بهره مندی این منطقه عملیاتی از تکنولوژی نوین در تعمیرات خطوط لوله (مدیریت کربن) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، امین عبادی، با اعلام این مطلب اظهار داشت: با توجه به اهمیت بهره‌مندی از تکنولوژی های نوین و انتخاب مواد کامپوزیت به عنوان یکی از راهکارهای عملی در اجرای تعمیرات خطوط به منظور افزایش استقامت و تاب آوری خطوط لوله؛ عملیات تعمیر خط 30 اینچ غرب در سه نقطه با استفاده از این روش و بدون قطع گاز و تخلیه مسیر، با موفقیت صورت پذیرفت .

وی افزود: این عملیات به مدت دو روز و با استفاده از توانمندی‌های بومی و تلاش نیروهای واحدهای بهره برداری خطوط لوله، بازرسی فنی و مهندسی منطقه و همکاری امور بازرسی و مهندسی ستاد، انجام پذیرفت .

افزایش 44درصدی دوره های تقویم آموزشی نسبت به سال گذشته

مدیر منطقه 7 عملیات انتقال گاز ایران در ادامه سخنان خود از افزایش 44 درصدی دوره های تقویم آموزشی منطقه نسبت به سال گذشته در راستای تحقق مسیر شغلی کارکنان خبر داد و گفت: در راستای افزایش تخصص، دانش و مهارت پرسنل منطقه، با توجه به نیاز سنجی های صورت پذیرفته و با در نظرگرفتن تحقق مسیر شغلی کارکنان؛ 44 درصد به دوره های تقویم آموزشی منطقه و 100 درصد به اعزام همکاران به منظور حضور در دوره های آموزشی در مراکز آموزشی داخل و خارج از صنعت نفت، نسبت به سال گذشته افزوده شده است .

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته های تخصصی دوره های آموزشی در واحدهای مختلف، افزود: با بررسی های کارشناسی و تعیین نیازها و اولویت های آموزشی کارکنان در این کمیته ها، نهایتا نیازها، مسائل و موضوعات مختلف آموزشی در شورای آموزش منطقه بررسی شده که طی چهارماه گذشته، ماحصل نظرات این شورا به منظور پیشبرد اهداف آموزشی منطقه 25 بوده است .

مدیر منطقه 7 عملیات انتقال گاز ايران همچنین تصریح کرد: در واحد آموزش منطقه، اقدامات مهم دیگری نیز از قبیل فرهنگ سازی، ترویج و افزایش مشارکت همکاران در دوره های مجازی (IGLS)، ارزیابی ریسک مشاغل مختلف منطقه و برنامه ریزی اجرای دوره های آموزشی در حوزه HSE  به منظور کاهش خطرات و ریسک مشاغل پرمخاطره، انجام پذیرفته است .

انجام عملیات پیگرانی خط ششم سراسری

عبادی در پایان سخنان خود به انجام عملیات پیگرانی خط ششم سراسری از سوی این منطقه اشاره کرد و گفت: در راستای برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و طی موافقت‌نامه BOT در این عملیات، با در نظرگرفتن تمامی جوانب موقعیت استراتژیک و جغرافیایی منطقه مذکور و بویژه رعایت کلیه نکات ایمنی وزیست محیطی، با همکاری نیروهای عملیاتی منطقه و پیمانکار مربوطه، قسمت هایی خط ششم سراسری با موفقیت پیگرانی شد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/04/13 - ١٢:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 721
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: