صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز ایران:

برنامه‌های سال ۹۹ در بخش عملیاتی و ستادی باید با جدیت دنبال شود

اقدامات مهم و زیادی در بخش تعمیرات خطوط لوله و تاسیسات منطقه ۹ عملیات انتقال گاز ایران تحت همین شرایط دشوار و با توجه به شیوع ویروس کرونا صورت گرفته که قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مقدم بیگلریان سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز ایران که در نخستین جلسه هیات رئیسه و روسای تأسیسات و مراکز بهره برداری خطوط لوله به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب، ضمن تشکر از واحدهای مالی و کالا در بستن حساب ها و انبارگردانی، به برنامه ها و پروژه های سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: ازجمله این پروژه‌ها می‌توان به پروژه‌های مختلفی مانند اورهال کمپرسور واحد D تاسیسات رامسر، تعمیق خط لوله در بستر رودخانه های مینودشت و سپیدرود ، ایمن سازی در رودخانه فاضل آباد انجام گردیده و پروژه های تعویض پوشش که یکی از آن ها در انتهای سال آغاز شده و ادامه دارد، همچنین برنامه های مهندسی معکوس و اقدامات خوب دیگری که در تاسیسات تقویت فشار گاز در حال انجام است، اشاره کرد.

بیگلریان با بیان این که برنامه های سال 99 در بخش خطوط لوله و تاسیسات، بیشتر از سال گذشته است، بیان کرد: شاید به واسطه قرنطینه، دورکاری، مرخصی و شرایط حاکم بر کشور بر اساس دستورالعمل ها ، اندک وقفه ای در فعالیت ها اتفاق افتاده باشد اما باید به صورت جدی برنامه های سال 99 را چه در بخش عملیاتی و چه ستادی آغاز و 20 درصد به حجم برنامه های سال 98 نیز اضافه کنیم.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز به انتخاب شعار جهش تولید برای سال 99 توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: لازم است که در همه بخش ها افراد در انجام وظایف نسبت به سال 98 تلاش بیشتری داشته تا بتوانیم در راستای اجرای منویات رهبری وظایف و مسئولیت خویش را با موفقیت به انجام برسانیم.

وی در ادامه به لزوم اختصاص زمان بیشتر برای پروژه های عملیاتی که با تاخیر شروع مواجه خواهند بود، تاکید داشته و افزود: در بخش های خطوط لوله باید با توجه به فصل کاری، ایمن سازی را آغاز کنیم زیرا اگر قرار است در انجام وظایف جهش داشته باشیم، هر فرد باید در زمانی که وظایف وی موثر بیافتد اقدامات لازم را به انجام رساند، ایشان اقدامات سال گذشته در خطوط لوله را مثبت ارزیابی و بر ادامه این روند بهتر از گذشته تاکید کردند.

بیگلریان در ادامه به مشکلات متعدد بخش حریم در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: علی رغم تلاش هایی که برای رفع آن انجام شده، لیکن برای ایجاد شرایط بهتر باید در مباحث حقوقی و نیز کنترل حریم با مشارکت واحدهای ذیربط توجه بیشتری معطوف کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: نباید توجه به رعایت مسایل بهداشتی کم و این بحث به فراموشی سپرده شود بلکه باید رعایت مسایل بهداشتی به عادات و رفتارهای ما اضافه و به نوعی در سبک زندگی و کاری ما اضافه شود.

وی در ادامه با تقدیر و تشکر از عملکرد خوب همکاران پزشک یار در ایستگاه ها و یاردهای منطقه در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا همچنین به اقدامات شرکت انتقال گاز در استفاده از فضای مجازی در زمان قرنطینگی اشاره داشت و افزود:

در زمان قرنطینه با خلاقیت مدیرعامل شرکت انتقال گاز، صفحه اینستاگرامی خانواده انتقال گاز ایران تشکیل شد که برنامه‌های مفید و قابل استفاده ای در فضای مجازی مورد استفاده همکاران قرار می گیرد و منطقه 9 نیز با پیشنهادهایی خاص در بخش تغذیه محوریت دارد.

سرپرست منطقه ۹ انتقال گاز در ادامه با اشاره به تاکید متولیان امور بهداشت کشور در شستن دست ها با آب و صابون در حد نیاز به عنوان بهترین روش بهداشتی، درخصوص تامین لوازمی مانند دستکش و ماسک و مواد گندزدا واحدهای عملیاتی با هماهنگی روسای مربوطه تاکید داشت.

این مقام مسئول با بیان این که در همه بخش ها رضایتمندی پرسنل مورد توجه بوده ولی حفظ سلامت و روان آن ها مورد اهمیت بیشتری است و اقدامات برای ارتقاء آن جز برنامه های سال 99 است، بیان کرد: امسال به لحاظ شرایط اقتصادی قطعا محدودیت هایی خواهیم داشت زیرا مشکلات تحریم و همچنین بحران ناشی از ویروس کرونا به شدت در قیمت نفت تاثیر گذاشته و ما باید به عنوان یک وظیفه ملی ملاحظات لازم در هزینه ها و اولویت بندی آن و صرفه جویی‌ها را داشته و بودجه را صرفا در کارهای عملیاتی و ضروری مصرف کنیم.

سرپرست منطقه 9 عملیات انتقال گاز در پایان خاطرنشان کرد: از همکاران تقاضا می کنم به موضوع اخیرالذکر توجه ویژه داشته و به زیرمجموعه خود انتقال دهند تا ملاحظات لازم مدنظر قرار گیرد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/17 - ١١:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2095
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: