صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مشاور فرهنگی و دبیر شورای اقامه نماز وزارت نفت:

شرکت ملی گاز ایران؛ پیشتاز در تمامی فعالیت‌های فرهنگی

شرکت ملی گاز ایران در تمامی فعالیت‌های فرهنگی، توسعه‌ای و ... پیشتاز است و همه از آن، به‌عنوان نماد توسعه‌ای وزارت نفت یاد می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد مجیدی، مشاور فرهنگی و دبیر شورای اقامه نماز وزارت نفت در آیین افتتاح دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم «بهار در بهار» ویژه کارکنان شرکت ملی گاز ایران که با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیر منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران و رئیس دارالقرآن وزارت نفت به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب و با اشاره به این که در اسلام بعضی از روزها و مکان‌ها مقدس و به‌نوعی، «نماد» به شمار می‌روند، اظهار داشت: این گونه مسابقات نیز می تواند به عنوان نماد و الگویی از کار فرهنگی و عمل خیر و درست برای دیگران به خصوص همکاران باشد تا بتوانند بیشتر با قرآن و مفاهیم آن آشنا شوند.

وی در ادامه، با اشاره به بخشی از آیه 61 سوره هود که خدا می فرماید: «.... اوست که شما را از زمین پدید آورد و شما را به عمران آن گماشت، پس از او آمرزش بخواهید، آنگاه به درگاه او توبه کنید که پرودرگار من به شما نزدیک و اجابت کننده است.» اظهار کرد: با توجه به این آیه شریفه، باید از تمام ظرفیت ها و امکانات برای عمران و آبادانی کشور استفاده  کنیم.

مجیدی تصریح کرد: اگر ما مفاهیم قرآن را با گوشت و پوست خود عجین کنیم و آن را به نسل جوان انتقال دهیم، می‌توانیم با اجرای دستوراتی که در این کتاب شریف وجود دارد، تحول زیادی در خود و جامعه خود بوجود بیاوریم.

وی گفت: دین اسلام دین انزواگری و رهبانیت نیست، بلکه دین پویایی است، دینی است که در آن فرد می تواند به کمال و رشد برسد؛ از این رو بایستی از ظرفیت هایی که در سطح کشور به خصوص در مسائل فرهنگی و قرآنی وجود دارد، استفاده کرد تا توسعه و رشد را در همه ابعاد در سطح جامعه شاهد باشیم.

مشاور فرهنگی و دبیر شورای اقامه نماز وزارت نفت در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه ما باید پیشتاز توسعه در کشور باشیم، اساس و بنای شرکت ملی گاز ایران را از بدو انقلاب عنوان کرد و افزود: اصل و نهاد این شرکت در انقلاب ریشه دوانیده، از این رو، شرکت ملی گاز ایران در همه فعالیت های فرهنگی پیشتاز است.

وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران نماد توسعه در کشور است؛ ظرفیت نیروهای گاز در تمام اقصی نقاط کشور موجب شده که این شرکت یک سر و گردن بالاتر از سایر شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت باشد.

مجیدی در پایان، بیان کرد: در هر کجا که می خواهیم نماد توسعه را معرفی کنیم در بحث رفاه و آسایش، بهینه مصرف کردن سوخت و پاکیزگی محیط زیست، شرکت ملی گاز ایران را به عنوان نماد توسعه وزارت نفت معرفی می کنیم و جا دارد از همه عزیزان در این شرکت تشکر کنم.

برگزاری مسابقات امسال از حساسیت ویژه ای برخوردار بود

با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری مسابقات امسال از حساسیت ویژه ای برخوردار بود.

ولی‌الله دینی، مدیر توسعه منابع انسانی و رییس شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران نیز در ادامه این مراسم، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با توجه به این که ما همیشه این مسابقات را به صورت حضوری برگزار می کردیم، امسال این نگرانی وجود داشت که برگزاری این دوره از مسابقات به چه صورت خواهد بود.

وی ادامه داد: با مشورت با اعضای شورای فرهنگی، به این جمع بندی رسیدیم که از امکانات موجود و به صورت مجازی و برخط استفاده کنیم و خوشبختانه خارج از تصور ما و به برکت قرآن، برگزاری مسابقات به خوبی شکل گرفت و توانستیم این دوره را با ویژگی هایی که مدنظرمان بود برگزار کنیم؛ در واقع، رویه‌ایی شد که بتوانیم برای دوره های بعدی از امکانات مجازی و به صورت آنلاین، این مسابقات را برگزار کنیم .

دینی در پایان، اظهار داشت: در دوره‌های بعدی می‌شود هم به صورت حضوری و هم آنلاین یا ترکیبی از این دو که هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی شود، این مسابقات را در شأن قرآن برگزار و از برکت آن نیز استفاده کنیم.

ابلاغ سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی در سطح وزارت نفت

حسین ربیعیان، مشاور مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در امور فرهنگی و رئیس دارالقرآن وزارت نفت نیز به‌عنوان سخنران بعدی این مراسم، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری مسابقات قرآن در سطح کارکنان صنعت گاز در شرایط کرونا، اظهار کرد: این دوره از مسابقات با حضور حدود 3 هزار شرکت کننده در دوره مقدماتی طی 4 الی 5 ماه برگزار شد که از این تعداد، 226 نفر به مرحله سراسری راه پیدا کردند.

وی افزود: رشته هایی که در این دوره انجام می شود، در بخش های ترتیل (61نفر)، تحقیق (52نفر)، حفظ (34 نفر،5، 10، 20 و 30 جزء) و مفاهیم 79 نفر است، ضمن اینکه برگزیدگان این دوره به مسابقات وزارت خانه‌ها در سطح کشور راه پیدا می کنند.

به گفته ربیعیان، تاکنون 24 دوره مسابقات قرآن کریم برای فرزندان و 12 دروه برای کارکنان برگزار شده است.

وی در ادامه سخنان خود، به توسعه فرهنگ قرآنی در سطح کارکنان و خانواده‌های آنان اشاره کرد و گفت: سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی در سطح وزارت نفت ابلاغ شده که امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی همه همکاران در این زمینه باشیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/25 - ٠٩:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1074