صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران خبر داد:

بهره برداری از چندین پروژه مهم گازی در نیمه نخست سال جاری

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از بهره برداری از چندین پروژه مهم در زمینه ایستگاه‌های تقویت فشار گاز در نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: هم اکنون چندین پروژه در حیطه تاسیسات تقویت فشار گاز به طور همزمان پیش می‌رود تا گازهای تولیدی در عسلویه با فشار مناسب در سراسر کشور جاری شده و به مبادی مصرف برسد.

وی به بهره گیری از دانش ایرانی و استعداد ناب مهندسان کشور در فرآیند طراحی، نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌های تقویت فشار گاز در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها اشاره کرد و افزود: تازه‌ترین دستاورد شرکت مهندسی و توسعه گاز در زمینه ایستگاه ها در استان فارس به ثمر نشسته و در این راستا، تاسیسات تقویت فشار گاز خیرگو و ارسنجان بر روی خط لوله هشتم سراسری گاز به زودی به بهره برداری می رسند.

صلواتی با بیان اینکه تأسيسات تقويت فشار گاز خیرگو بر روی خط لوله سراسری هشتم در شهرستان لامرد استان فارس است، توضیح داد: این تأسیسات با ظرفیت 110 میلیون مترمکعب گاز در روز دارای 3 دستگاه توربوکمپرسور است که فشار گاز ورودی به ایستگاه را افزایش می دهد.

وی با اشاره به اینکه تأسيسات تقويت فشار گاز ارسنجان نیز بر روی خط لوله سراسری هشتم در شهرستان ارسنجان استان فارس واقع شده است، بیان کرد: این تأسیسات با ظرفیت 110 میلیون مترمکعب گاز در روز دارای 1+3 دستگاه توربوکمپرسور است که فشار گاز ورودی به ایستگاه را افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در پایان، بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت را مرهون بهره‌گیری هوشمندانه از توان مشاوران، پیمانکاران و سازندگان داخلی دانست و تصریح کرد: ظرفیت سازندگان داخلی باعث شده که این شرکت در تأمین کالای مورد نیاز پروژه‌ها مشکلی نداشته و با بهره‌برداری از پروژه‌ها در موعد مقرر، تعهدات خود را تحقق بخشد.  

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/12 - ١٤:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1569
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: