صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رییس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

رویکرد مهندسی در «بازرسی فنی حین سرویس» در شرکت ملی گاز ایران توسعه می‌یابد

با بالا رفتن عمر تأسیسات شرکت ملی گاز ایران، بهره‌گیری از رویکردهای مهندسی و مدل‌سازی برای ارزیابی قابلیت سرویس‌دهی و تخمین عمر تجهیزات فرآیندی، از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی علیپور لیلی، رییس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: بر همین اساس، این امور دستور العمل ارزیابی قابلیت سرویس دهی (FFS) را با بهره گیری از نظرات خبرگان، کارشناسان فنی شرکت های پالایشی و مشاوران بخش خصوصی در دست اقدام قرار داد و تدوین کرد.

وی ادامه داد: این دستورالعمل با هدف استمرار تولید و ارتقای ایمنی کارکنان و تجهیزات و کاهش هزینه‌های تعمیرات تهیه شده و برای ارزیابی قابلیت سرویس‌دهی و تعیین عمر باقیمانده تجهیزات تحت فشار، کاربرد دارد.

علیپور لیلی با بیان این که این چارچوب نظام‌مند (دستورالعمل اجرایی)، علاوه بر متدولوژی انجام ارزیابی، تکنیک‌های ارزیابی و تصمیم‌گیری را نیز بر اساس استانداردهای مرجع تشریح می‌کند، گفت: با توجه به ناوگان بزرگ و گسترده تجهیزات توربوکمپرسور در بخش‌های پالایش و انتقال گاز و نیز، اهمیت بالای استانداردسازی روش‌ها و رویه‌های نظارت - بازرسی فنی در عمليات تعمیر و بازسازي قطعات توربين‌های گازي در سطح شركت ملي گاز و شرکت‌های فرعی، این امور از نیمه دوم سال 1399، با مشارکت همکاران فنی شرکت‌های فرعی و مشاوران بخش خصوصی، نسبت به تدوین روش اجرايي بازرسي، تعمير و بازسازي قطعات توربين گاز اقدام کرد.

رییس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران در ادامه، افزود: از اهداف مورد انتظار این روش اجرایی، می‌توان به افزایش دسترسی‌پذیری و قابلیت اطمینان این مدل، از تجهیزات حساس و استراتژیک اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص اهداف تدوین سند الزامات و مدل اجرایی مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت ملی گاز ایران نیز، اظهار داشت: این مهم با هدف تبیین خط مشی، رویکردها و الزامات اجرایی استقرار مدیریت دارایی‌های فیزیکی و بر اساس سیاست‌های کلی و الزامات نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت تدوین شده و اهداف، برنامه‌های استراتژیک و الزامات سیستم مدیریت دارایی‌ها را با رویکردی بهینه، منسجم و بلندمدت تشریح و بستر دریافت گواهینامه 55000 ISO  را فراهم می‌کند.

علیپور لیلی در خاتمه، اظهار داشت: در این سند، نقشه اهداف استراتژیک مدیریت دارایی‌های فیزیکی شرکت ملی گاز ایران به منظور  دستیابی به اهداف کلان و عینی مدیریت دارایی های فیزیکی براساس مدل کارت امتیازی متوازن (BSC) و 4 منظر اصلی؛ سازمان، مجموعه دارایی، فرآیندها و زیرساخت‌های دارایی تهیه شده تا ما را به مسیری بهتر و پویاتر در این زمینه، رهنمون سازد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/19 - ٠٩:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2114
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: