صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران:

برخورداری بیش از 98 درصدی شهرهای کشور از نعمت گاز

سال ۹۹ زرین‌ترین برگ مدیریت گازرسانی در کشور رقم خورد، بدین معنی که طی این مدت، ۲ هزار و ۹۱۸ روستا، ۲۳ شهر و ۶ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی به جمع مشترکان گاز کشور اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا مشایخی، مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با بیان این مطلب و با اشاره به رشد فزاینده مشترکین گاز  شهری، افزود: خرسندیم که اعلام کنیم در حال حاضر بیش از 98 درصد شهرهای کشور از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی ادامه داد: سال گذشته با وجود شیوع کرونا، با برنامه‌ریزی خوب، توانستیم رکورد جدیدی در گازرسانی به مناطق شهری، روستایی و صنعتی کشور به ثبت برسانیم؛ بر این اساس، هم‌اکنون، در بخش شهری، بیش از 98 درصد جمعیت و در بخش روستایی، ۸5 درصد جمعیت روستاییان کشور از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

مشایخی با بیان این که با برنامه‌ریزی انجام گرفته، امسال نیز گازرسانی به سایر روستاهای کشور با سرعت ادامه می یابد، اظهار داشت: در راستای حمایت از بخش تولید و کاهش آلودگی هوا، طبق مصوبه شورای عالی اقتصاد، یارانه ویژه‌ای برای گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور اختصاص یافته و براساس آن، این واحدها تا سقفی مشخص، از پرداخت هزینه گازرسانی معاف خواهند بود.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: امسال، همچنین برنامه توسعه گاز تا سال ۱۴۰۱ نیز تعریف شده تا شرکت‌های گاز استانی بتوانند با دورنمای مناسب، بهتر به مردم خدمات‌رسانی کنند.

وی در پایان، با خرسندی از این که در حال حاضر، سوخت پاک و آسان در اختیار روستاییان قرار دارد، یادآور شد: این مهم توانست تا حد زیادی علاوه بر ارمغان آسایش و رفاه برای روستاییان، تا حد زیادی از تخریب محیط زیست و آلودگی هوا نیز بکاهد.

در ادامه مراسم، حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان البرز نیز اظهار داشت: البرز یک استان متفاوت با سایر استان‌ها است و همه سرمایه‌گذاران تمایل دارند که در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

سهراب نجار، سرپرست جدید شرکت گاز استان البرز نیز در این آیین، گفت: همه دست به دست هم دهیم تا پروژه‌های ناتمام هرچه زودتر به انجام رسد؛ چراکه نباید هیچ پروژه گازرسانی معطل بماند.

وی بیان داشت: تا زمانی که مسئول هستیم، رضایت مردم را جلب خواهیم کرد، ضمن آن که توجه به تلاشگران عرصه گازرسانی نیز، در اولویت کاری شرکت گاز استان البرز قرار دارد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/22 - ١٥:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1652
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: