صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

سال گذشته، ۱۱۹ صنعت عمده در استان البرز از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند

تا پایان سال ۱۳۹۹ به ۹۰۹ هزار و ۷۵۰ مشترک در استان البرز گازرسانی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سهراب نجار، سرپرست شرکت گاز استان البرز در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، در تشریح دستاوردهای شرکت گاز این استان در سال گذشته، اظهار کرد: این در حالی است که تا پایان اسفند ۹۹، تعداد 279 هزارو 699 انشعاب نصب و ۶۵۹۶ کیلومتر شبکه گذاری نیز در این استان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد روستاهای گازدار شده در سال گذشته، ۲۸ روستا بوده، تعداد روستاهای در دست اجرا برای گازدار شدن را ۴۶ مورد و تعداد روستاها برای گازدار شدن در سال جاری را ۴۳ روستا عنوان کرد.

سرپرست شرکت گاز استان البرز افزود: درصد بهره مندی خانوار شهری و روستایی استان البرز از گاز طبیعی نیز به ترتیب، 99.9 درصد و 88.2 درصد تا پایان سال 99 است.

به گفته نجار، در سال جاری نیز تعداد ۴۳ روستا در برنامه گازرسانی قرار دارد که با گازدار شدن این روستاها، تعداد روستاهای گازدار شده به ۲۲۵ مورد و درصد بهره مندی خانوار روستایی به ۹۳ درصد می‌رسد.

وی در ادامه، در خصوص اقدامات انجام شده در سال جهش تولید، گفت: خط انتقال گاز بویین زهرا به کرج که در فاز اول شامل اجرای ۴۱ کیلومتر خط انتقال است، تاکنون ۶۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بالغ بر ۲۴ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده، ضمن آن که فاز دوم شامل اجرای ۲۳ کیلومتر خط انتقال، تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بالغ بر ۷ کیلومتر لوله‌گذاری داشته است.

نجار همچنین در ارتباط با اقدامات صورت گرفته در حوزه صنایع، عنوان کرد: در سال ۹۹ تعداد ۱۱۹ صنعت عمده راه‌اندازی و میزان ۵۸ هزار مترمکعب گاز در سال جایگزین شده است.

سرپرست شرکت گاز استان البرز در ارتباط با استقرار سامانهGIS  و اقدامات صورت گرفته در این باره اظهار داشت: در راستای تکمیل نقشه های ازبیلت و کروکی انشعابات و رقومی کردن نقشه ها، انجام فرایند استقرار سامانه GIS با رویکرد بهره برداری در سطح استان، در دو پیمان جداگانه در حال اجرا است.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: بر همین اساس، در حال حاضر در کرج و فردیس، در خصوص استقرار این سامانه با رویکرد بهره برداری، نقشه یکپارچه از این دو شهر به طول ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر در بستر GIS تهیه شده، ضمن آن که در خصوص سایر شهرستان ها، اقدامات در این بخش از سال ۹۸ آغاز و تا پایان سال ۹۹، این مهم به میزان ۶۳ درصد پیشرفت داشته است.

شایان ذکر است، در این جلسه، حسین تقی‌نژاد، مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان البرز که به تازگی به افتخار بازنشستگی نائل شده نیز، برای ارایه عملکرد مالی این شرکت در سال ۹۹ حضور داشت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/02 - ١٣:٠٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1106
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: