صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت خبر داد:

یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز در دست اجرا

شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران هم‌اکنون یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز و ۳۰ واحد تأسیسات تقویت فشار گاز با مجموع ظرفیت ۷۵۰ مگاوات را در دست اجرا دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، پنجشنبه، سوم تیرماه در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت نفت که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت و مسئولین ارشد صنعت گاز برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق گفت: امروز ایستگاه‌های توربوکمپرسورهای تکمیلی تأسیسات بیدبلند، فراشبند، حسینیه و صفاشهر به‌طور رسمی افتتاح می شوند. 

وی ادامه داد: علاوه بر این پروژه‌ها، ۱۳۲ کیلومتر خط انتقال گاز، پنج پروژه مخابراتی، یک‌هزار و ۷۷۵ کیلومتر فیبر نوری، 340 RTU، هفت پروژه ابنیه و تأسیسات زیربنایی و دو ایستگاه کنترل فشار به‌تازگی در شرکت ملی گاز ایران مورد بهره‌برداری قرار گرفت که پیش‌بینی می‌شود 8 واحد توربوکپرسور دیگر نیز با مجموع ظرفیت ۲۰۰ مگاوات مربوط به تأسیسات تقویت فشار خیرگو، ارسنجان و خورموج  و چند پروژه خط انتقال گاز به طول بیش از 450 کیلومتر طی دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران تصریح کرد: انجام این پروژه‌ها در شرایط تحریم و زمانی که ما نیازمند تأمین مالی و نقدینگی بودیم، صورت پذیرفت که حمایت شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت در این امر بسیار مؤثر بود که سبب توسعه گازرسانی، افزایش ایمنی و پایداری عملیات در شبکه انتقال گاز کشور شد.

صلواتی با بیان این که پروژه‌های مذکور به صورت شبانه‌روز و بی‌وقفه انجام شد، بیان کرد: در این امر مهم بیش از ۸۰ درصد از تولید داخل استفاده شده که موجبات رشد رضایتمندی عمومی، حفظ محیط زیست، ایجاد رفاه، برقراری عدالت اجتماعی، اشتغال‌زایی و توسعه صنایع کوچک و عمده در کل مناطقی که پروژه ‌انجام شده را، فراهم کرده است.

وی در پایان، اظهار کرد: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران هم اکنون یک‌هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط انتقال گاز، ۳۰ واحد تأسیسات تقویت فشار گاز با مجموع ظرفیت ۷۵۰ مگاوات را در دست اجرا دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال، ۷۰۰ کیلومتر خط لوله و ۲۰۰ مگاوات تأسیسات فشار گاز تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/03 - ١٤:١٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1305
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: