صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در آیین بهره‌ برداری از طرح ‌های ملی وزارت نفت:

پرونده گازرسانی به خراسان جنوبی امسال بسته می ‌شود

با رسیدن به پوشش ۹۸ درصدی گازرسانی در استان خراسان جنوبی، پرونده گازرسانی در این استان، امسال بسته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی روز پنجشنبه، سوم تیرماه در آیین افتتاح گازرسانی به ۵۲۳ روستا و ۲۸۶ واحد صنعتی خراسان جنوبی که در هفتاد و پنجمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری برگزار شد، در گزارشی به حسن روحانی، رئیس جمهوری، با بیان این مطلب، اظهار داشت: یک‌هزار و ۳۶۵ روستای استان طی ۸ سال گذشته به شبکه سراسری گاز متصل شدند که نسبت به 8 سال ابتدای راه‌اندازی شرکت گاز استان، ۲۵ برابر رشد نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: خطوط گازرسانی از حدود ۱۶ سال پیش وارد خراسان جنوبی شد که می‌توان آن را به دو دوره 8 ساله تقسیم کرد؛ در بخش شهری در 8 سال نخست، ۱۴ شهر گازرسانی شد و در 8 سال دوم و همزمان با دولت تدبیر و امید، هر ۳۰ شهر استان گازرسانی شده‌اند.

هاشمی با بیان این که قبل از دولت تدبیر و امید، ۵۶ روستا در این استان از نعمت گاز برخوردار بودند که تنها ۱۷ درصد پوشش روستایی را شامل می‌شود، گفت: اما در حال حاضر، یک‌هزار و ۴۲۱ روستا با پوشش ۹۵ درصدی در بخش روستایی از گاز طبیعی برخوردار هستند و مجموع پوشش شهری و روستایی گاز در استان خراسان جنوبی ۹۸ درصد است.

وی با اشاره به اتصال ۱۰۰ درصدی شهرهای این استان به شبکه گاز طبیعی در حال حاضر، خاطرنشان ساخت: بیش از ۵۰۰ روستایی که امروز افتتاح می‌شود، بخشی از عملکرد شرکت گاز استان است و این در حالی است که پروژه گازرسانی به ۲۴۰ روستا هم در حال اجراست که با تکمیل این پروژه‌ها، فقط ۴۸ روستا باقی می‌ماند که کمتر از ۴۰۰ خانوار دارد و به این ترتیب، امسال پرونده گازرسانی روستایی استان خراسان جنوبی بسته می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: در 8 سال نخست تأسیس شرکت گاز استان خراسان جنوبی (۸۴ تا ۹۲)، تنها ۱۶۲ واحد صنعتی گازدار داشتیم ولی در 8 سال گذشته، یک‌‌هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی استان به شبکه سراسری گاز متصل شدند که نشان از رشد ۱۰ برابری در این حوزه دارد.

هاشمی گفت: امروز هم گازرسانی به ۵۲۳ روستای خراسان جنوبی با هزینه‌کرد ۵۳۲ میلیارد تومان افتتاح شد، ضمن آن که ۲۸۶ واحد صنعتی استان نیز به شبکه سراسری گاز متصل شدند.

وی افزود: در مجموع، در دولت یازدهم و دوازدهم، یک‌هزار و ۸۵۵ میلیارد تومان در زمینه گازرسانی در استان خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری شده است.

هاشمی در پایان، با تشکر از وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران به دلیل توجه ویژه به شرکت‌های استانی و نیز تفویض اختیار بجا و مناسب، گفت: به تمامی این موارد، باید به شدت مورد توجه قرار گرفتن گازرسانی به نقاط مرزی در استان‌ها را نیز بیفزاییم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/05 - ٠٨:٠٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1026
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: