صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در آیین بهره‌ برداری از طرح ‌های ملی وزارت نفت:

ضریب نفود گازرسانی شهری و روستایی استان لرستان به ۹۷ درصد رسید

ضریب نفود گازرسانی در مجموع شهری و روستایی استان لرستان به ۹۷ درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، کرم گودرزی، مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان روز پنجشنبه، سوم تیرماه در آیین افتتاح گازرسانی به ۲۳۴ روستا و ۲۷۵ واحد صنعتی به صورت متمرکز در این استان که در هفتاد و پنجمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهوری برگزار شد، در گزارشی به حسن روحانی، رئیس جمهوری، با بیان این مطلب، اظهار داشت: از مجموع ۲۵ شهر استان، تعداد ۲۴ شهر از نعمت گاز برخوردار هستند و گازرسانی به آخرین شهر استان نیز در دست اجرا است، ضمن آن که هم‌اکنون ضریب نفوذ گازرسانی شهری در استان ۹۹.۹ درصد است و حدود ۳۳۳۵۰۵ خانوار در بخش شهری از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: در بخش گازرسانی روستایی نیز، از مجموع ۲۳۶۴ روستای واجد شرایط گازرسانی، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، تاکنون ۱۹۰۶ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند که از این تعداد روستای بهرمند از گاز طبیعی، ۱۵۳۲ روستا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گازرسانی شده که به معنای ۵ برابر شدن طی 8 سال و به‌طور میانگین هر ۴۶ ساعت گازرسانی به یک روستاست.

گودرزی افزود: در بخش صنعت، به‌عنوان پیشران تولید و ایجاد اشتغال، در حال حاضر بیش از ۲ هزار واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی لرستان نیز از نعمت گاز برخوردار هستند که ۱۷۴۶ واحد آن در دولت یازدهم و دوازدهم و ۲۷۵ واحد از هفته دولت سال ۹۹ تا به امروز گاز دریافت کرده‌اند و  مصرف صنعتی گاز در این استان اکنون ۵۲۰ هزار مترمکعب است.

وی در ادامه، افزود: شرکت گاز لرستان با ادامه روند رو به رشد خود برای توسعه گازرسانی به نقاط مختلف این استان، سبب ایجاد زیرساخت‌های اقتصادی، حفظ محیط زیست و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه و رفاه مردم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان اظهار کرد: امروز که گازرسانی به ۲۳۴ روستا و ۲۷۵ واحد صنعتی در لرستان با هزینه ۱5۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد، ضریب نفود گازرسانی در مجموع شهری و روستایی در این استان ۹۷ درصد است که در این زمینه لرستان جزو استان‌های سبز از حیث برخورداری از نعمت گازطبیعی است.

وی افزود: این حرکت و پویایی حاصل عزم جدی و تلاش همکارانم در شرکت گاز استان لرستان، پیمانکاران و مشاوران اجرایی در کنار حمایت‌های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران با تأمین به‌موقع نقدینگی و اعتبارات لازم محقق شده است.

گودرزی در پایان، اعلام کرد: طرح‌های صنعتی که امروز در لرستان بهره‌برداری می‌شوند رشد ۱۱۳ درصدی مصرف گاز در بخش صنعتی این استان نسبت به سال ۹۸ را نشان می‌دهد.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/05 - ٠٨:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1152
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: