صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

بهره‌مندی ۹۵ درصدی استان کرمان از گاز طبیعی تا سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با بیان اینکه اکنون ۸۰ درصد جمعیت این استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، اعلام کرد که این مقدار تا سال ۱۴۰۱، به ۹۵ درصد می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح روز پنجشنبه، سوم تیرماه در آیین افتتاح گازرسانی به ۸ شهر، ۹۳ روستا و ۱۲۰ واحد صنعتی و تولیدی در گزارشی به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، ۳۳ هزار خانوار شهری و روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: در استان کرمان و در هفته دولت پارسال، پروژه‌های ۵ شهر، ۱۴۶ روستا و ۱۵۰ صنعت به بهره‌برداری رسید که اکنون در مجموع، با افتتاح‌های امروز، ۱۳ شهر، ۲۳۹ روستا و ۲۷۰ صنعت کوچک و بزرگ در مدت یک سال به شبکه گاز متصل شدند؛ حماسه‌ای جهادی که در طول عمر نیم قرن شرکت ملی گاز ایران بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد: کل شهرهای استان ۷۱ شهر است که در ابتدای سال ۹۲، تعداد ۳۷ شهر از گاز طبیعی بهره‌مند بودند و این تعداد در پایان سال ۹۹ به ۶۶ شهر رسید.

وی افزود: پس از آن، جمعیت تحت پوشش گاز شهرهای استان کرمان به میانگین کشوری یعنی ۹۸ درصد رسید و اکنون تنها ۵ شهر دیگر باید گازرسانی شود که تا پایان امسال انجام می‌شود.

فلاح بیان کرد: روستاهای واجد شرایط استان هم ۳ هزار و ۳۳۰ روستا است که در ابتدای سال گذشته، تنها ۴۴۹ روستا گاز طبیعی داشتند که این تعداد در پایان سال، به یک‌هزار و ۴۳۳ روستا رسید و حدود یک‌هزار روستا نیز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با رشد بیش از ۲۰۰ درصد گازرسانی شدند.

وی در پایان، اظهار داشت: در مجموع، کل جمعیت تحت پوشش استان کرمان از گاز طبیعی، از سال ۹۹ تاکنون، از ۵۳ درصد به ۸۰ درصد رسیده و تا سال ۱۴۰۱، درصد برخورداری جمعیت استان از گاز طبیعی به ۹۵ درصد می‌رسد.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/05 - ١١:١١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1052
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: