صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در حاشیه مراسم بهره ‌برداری از پروژه های ملی صنعت نفت:

پوشش شبکه گاز در استان فارس به 97.2 درصد رسید

با تکمیل ۹۴ طرح گازرسانی به ۳ شهر و ۹۱ روستا و ۲۵۶ واحد صنعتی، پوشش گازرسانی در استان فارس به 97.2 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامعباس حسینی، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس روز پنجشنبه، سوم تیرماه در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های ملی صنعت نفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: با افتتاح این طرح‌ها، ۱۳ هزار و ۹۰۹ خانوار روستایی و 3 هزار و 11 خانوار شهری به جمع مشترکین گاز استان فارس افزوده شدند.

وی با بیان این که از 112 شهر استان فارس تا به امروز، به ۱۰7 شهر گازرسانی شده، ادامه داد: عملیات گازرسانی به 5 شهر دیگر فارس نیز در دست اجرا است که با افتتاح آن 100 درصد جمعیت شهری  استان فارس به شبکه گاز متصل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به جهش 37 درصدی گازرساني شهری، تصریح کرد: پیش از سال ۹۲، تنها به ۷۸ شهر این استان گازرسانی شده بود؛ اما در ابتدای کار دولت دوازدهم، تعداد شهرهای گازدار استان فارس به ۹۲ شهر و بهره مندی 97.8 درصدی جمعیت رسید؛ هم اکنون نیز ۹۹ درصد خانوارها در ۱۰7 شهر استان از این انرژی پاک برخوردار هستند.

حسینی در ادامه، با بیان این که توسعه‌ گازرسانی به نقاط روستایی با هدف محرومیت‌زدایی، یکی از اهداف دولت یازدهم و دوازدهم بوده است، افزود: در آغاز به کار دولت یازدهم از 2 هزار و ۴۲۶ روستای مشمول گازرسانی، تنها ۴۲ درصد خانوارها در ۶۷۷ روستا از نعمت گاز برخوردار بودند.

وی رشد 226 درصدی گازرسانی به روستاهای استان فارس را گام بلند دولت تدبیر و امید در توسعه عدالت اجتماعی دانست و گفت: به همت صنعتگران شرکت گاز استان فارس، هم‌اکنون گاز طبیعی، گرمابخش 92 درصد خانه‌ها در 2 هزار و  ۲۰۷ روستای استان شده است. 

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در پایان، اضافه کرد: همچنین طرح‌های گازرسانی به ۱۲۴ روستای استان فارس نیز در مرحله اجرا یا انتخاب پیمانکار است که با افتتاح آن‌ها، 96 درصد روستاهای استان به شبکه گاز متصل می‌شوند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/05 - ١١:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1081
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: