صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

پایداری شبکه گاز در استان سمنان در سال 99 به 97.8 درصد رسید

شرکت گاز استان سمنان در سال 99، با اجراي 242 كيلومتر خط تغذيه، توزيع و نصب 2576 انشعاب در سطح استان، نسبت به پذيرش و بهره‌مندي 7672 مشترك شهري و روستايي و نيز 315 واحد صنعتي و كشاورزي اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا اعوانی، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: از آن‌جا که تغيير رويكرد از توسعه به سمت نگهداشت، ضامن دستیابی به چشم انداز شرکت گاز استان در افق برنامه 1400 است، این شرکت، طول زيرساخت‌هاي خطوط گازرساني استان را به حدود 5 هزار و 524 كيلومتر توسعه داده است.

وی ادامه داد: در راستای مدیریت و تسهيل عملكرد، بالغ بر 70 درصد فرآيندهای مرتبط مكانيزه شده و با بهره‌گيري مناسب از فناوري و سيستم‌هاي نوين اطلاعاتي، 54 درصد از كل سامانه‌هاي شركت نيز به صورت يكپارچه در حال استفاده هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پوشش 93 درصدی سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در استان اشاره کرد.

اعوانی در ادامه، با اشاره به پراکندگی گسترده جمعیت در سطح استان که به واسطه آن هزینه توسعه و نگهداشت زیرساخت به مراتب بالاتر از میانگین کشوری است، گفت: با عنایت خداوند متعال و همت بلند کارکنان و پیمانکاران توانمند شرکت گاز استان سمنان، در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و حدود 91 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز برخوردار هستند که این مهم، ضريب نفوذ گاز در كل استان را تا پايان سال 1399 به 98 درصد ارتقاء داده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان سمنان با اعلام اینکه پایداری شبکه در سال 99 به میزان  97.8 درصد رسیده است، گفت: سالیانه بالغ بر 2 ميليارد و 100 میلیون مترمكعب گاز در استان توزیع می شود که نيروگاه هاي سيكل تركيبي و مقياس كوچك 32 درصد از مصارف گاز استان و واحدهاي صنعتي و توليدي 34 درصد آن را به خود اختصاص می‌دهند.

وی افزود: همچنين تا پایان سال 99، شرکت گاز استان سمنان از طریق اجرای آیین نامه مصوبه شورای اقتصاد، 313 واحد صنعتی و تولیدی را از نعمت گاز طبیعی برخوردار کرده که این اقدام، صرفه جویی سالانه 30 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی را به همراه دارد؛ بی شک این مهم نقش بی بدیل خدمات شرکت گاز را در اشتغال و توسعه پایدار استان نشان می دهد. 

اعوانی در پایان، کسب رتبه های سرآمد استانی و کشوری در قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و تکریم ارباب رجوع، سلامت اداری، مسئولیت اجتماعی و دريافت 3 جايزه مدیریت انرژی را نیز از مهمترین توفیقات این شرکت در سال 1399 برشمرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/23 - ١٣:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1250
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: