صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

آمادگی کامل پالایشگاه‌های گاز کشور برای ورود به فصل زمستان

در 7 ماه نخست سال، برای 18 پالایشگاه گازی که در حال حاضر، عملیاتی هستند، یک برنامه فشرده‌ تعمیرات اساسی (اورهال) تجهیزات پالایشگاهی تعریف و در زمان‌بندی خاص اجرا می‌شود تا با تأمین به موقع و کافی گاز، بتوانیم زمستانی گرم و بدون دغدغه را پشت سر بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: با انجام این عملیات که هدف از آن، حفظ و نگهداری سیستم در شرایط کارآمد است، قابلیت اطمینان ما در پالایشگاه‌ها افزایش خواهد یافت و به این ترتیب، می‌توانیم میزان فرآورش را به حداکثر ممکن برسانیم و مطمئن باشیم که انتقال پاک، ایمن و بهره‌ور گاز انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که طی این مدت، تمام بازدیدهای دوره‌ای برای اطمینان از عملکرد دستگاه‌ها با توجه به مسایل ایمنی صنعت گاز که لزوم آن به شدت توصیه می‌شود، انجام شده، ضمن آن که تعمیرات لازم هم در همین دوره انجام می‌شود.

زردویان با بیان این که تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های گاز از اواسط فروردین ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت، افزود: بدیهی است انجام به موقع تعمیرات، نویدبخش تولید پایدار گاز در فصل زمستان خواهد بود.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: با توجه به تمهیدات، ارزیابی‌های ریسکی و روش‌های انتخابی انجام این کار و بازرسی‌های فنی با بهره‌مندی از تجهیزات روز دنیا، زمان انجام اورهال طی این سال‌ها، به‌طور مداوم بهبود یافته و هم اکنون توانسته‌ایم کمترین زمان ممکن را به آن تخصیص دهیم تا بتوانیم بیشترین میزان تولید را داشته باشیم.

زردویان با بیان این که تاکنون حدود 65 درصد از فعالیت‌های مربوط به تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها به اتمام رسیده، گفت: از مجموع 18 پالایشگاه گاز (12 پالایشگاه گاز پارس جنوبی و 6 شرکت پالایش گاز)، تعمیرات 10 پالایشگاه به اتمام رسیده و تعمیرات 5 پالایشگاه دیگر نیز در حال انجام است که تا شروع فصل سرما، این مهم نیز به پایان خواهد رسید.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در پایان، زمان آغاز تعمیرات اساسی ۳ پالایشگاه باقیمانده را طی روزهای آتی ذکر و خاطرنشان کرد: طبیعتاً ما تمهیدات لازم را در این زمینه دیده و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم؛ تمامی همکاران ما در بخش تولید و فرآورش همانند سایر بخش‌ها آماده‌اند تا این انرژی پاک، مطمئن، پایدار و مستمر را به تمامی مردم حتی تا روستاهای دوردست نیز برسانند تا خدای ناکرده شاهد افت فشار یا قطعی گاز در نقطه‌ای نباشیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/16 - ١١:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1404

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: