صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر:

شرکت گاز استان بوشهر در بهره گیری از لوله های کامپوزیتی در کشور پیشگام است

شرکت گاز استان بوشهر در بهره گیری از لوله های کامپوزیتی در کشور پیشگام بوده است و امروز بعد از گذشت سالها توانسته به دستاورد های خوبی نیز دست پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر ضمن بیان مطلب فوق، افزود: شرکت گاز استان بوشهر از سال 91 فعالیت های خود را در زمینه لوله های کامپوزیتی آغاز کرد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان بوشهر در اولین اقدام در فاز نخست، طراحی و ساخت لوله های کامپوزیتی را برای نخستین بار در جهت خطوط تغذیه گاز طبیعی در کشور آغاز کرد،گفت: این شرکت پس از طراحی و بررسی های تخصصی و انجام آزمایش ها،  اقدام به اجرای لوله های کامپوزیتی دربخشی از خطوط گاز استان بوشهر کرد که این طرح در همان ابتدا به موفقیت رسید.

رحمانی افزود: ساخت لوله های کامپوزیتی تا کنون در شرکت گاز استان بوشهر ادامه دارد و با زحمات همکاران، این شرکت گاز در سال 93 به عنوان قطب کامپوزیت شرکت ملی گاز ایران معرفی و مسئولیت قطب پژوهشی لوله های کامپوزیت به آن واگذار شد.

وی گفت: بعد از سال 93 شرکت گاز استان بوشهر فعالیت های خود را در زمینه قطب پژوهشی لوله های کامپوزیتی سرعت داد و توانست 4پروژه پژوهشی را تعریف و اجرا کند و از 10 پایان نامه تحصیلات تکمیلی حمایت و نشست های تخصصی هم اندیشی استفاده از لوله های کامپوزیت و همچنین تالیف و چاپ7 مقاله isl و 10 مقاله کنفرانسی در زمینه لوله های کامپوزیت را انجام دهد.

رحمانی تصریح کرد: در حال حاضر تدوین نقشه راه استفاده از لوله های کامپوزیتی در خطوط تغذیه گاز طبیعی، نصب و اجرای 50 متر خط لوله کامپوزیتی به صورت پایلوت، تدوین پیش نویس دستورالعمل نصب لوله های کامپوزیتی و تدوین دستورالعمل اجرای برنامه کامپیوتری پیش بینی رفتار بلند مدت لوله کامپوزیتی تحت بارگزاری عرضی و قائم از جمله اقدامات انجام شده از سوی شرکت گاز بوشهر است.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر درادامه گفت: لوله های کامپوزیتی دارای قابلیت های متعددی چون سرعت بالای نصب، عمر طولانی، وزن کم و تحمل فشار بالا است و همین امر باعث شده تا در دنیا و کشور های توسعه یافته در بکارگیری و استفاده از آن به طور گسترده استفاده شود.

وی در پایان گفت: کیفیت لوله های کامپوزیتی و مزایای این لوله ها باعث انتقال سریع، پیوسته، ارزان و مطمئن گازطبیعی شده است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان بوشهر

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/19 - ١٣:٤٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 501
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: