صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

عملیات گازرسانی به ۳۹ روستای مرزی پیرانشهر آذربایجان غربی در دست اجراست

مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی گفت: ۳۹ روستای پیرانشهر هم اکنون تحت عملیات گازرسانی قرار دارند و به زودی این روستاها به شبکه گاز کشور متصل می گردند تا مردم این شهر مرزی از نعمت طبیعی گاز بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی اظهار کرد: عملیات اجرایی گازرسانی به این  ۳۹ روستای پیرانشهر با مجموع ۲۱۰۰ خانوار بوده که در قالب دو محور کوپر و بسطام بیگ در دست گازرسانی قرار دارند. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۶ روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: ۶۵ روستای دیگر پیرانشهر قابلیت گازرسانی دارند. که مطابق آنچه پیشتر گفته شد، از این تعداد عملیات گازرسانی به ۳۹ روستا هم اکنون در دست انجام است و مابقی نیز به زودی وارد فاز اجرایی می‌شود.

شیخی ضریب نفوذ گاز در میان خانوار روستایی پیرانشهر را ۷۰ درصد اعلام کرد و افزود: اغلب روستاهای بزرگ این شهرستان که دارای خانوار بیشتری بوده‌اند، از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

شیخی در ادامه، ضریب نفوذ گاز در میان خاتوار شهری پیرانشهر را نیز ۹۸ درصد ذکر کرد و گفت: برای تکمیل نقاط شهری، پروژه گازرسانی به حفرات خالی به طول ۳۵ کیلومتر به مناقصه گذاشته شده که به محض انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن نیز شروع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی در پایان، درباره گازرسانی به واحدهای صنعتی و مصرف کنندگان عمده نیز اعلام کرد: گازرسانی به واحدهای صنعتی شهرستان شامل ۳ واحد مرغداری با میانگین پیشرفت ۱۰ درصدی و همچنین کشتارگاه صنعتی با نزدیک به ۱۰۰ درصد پیشرفت در حال اجراست.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/30 - ١٣:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 440
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: