صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

بهینه سازی رایگان موتورخانه ‌واحدهای مسکونی در زنجان از منابع داخلی شرکت

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، گفت: یک میلیارد و 480 میلیون ریال از منابع داخلی برای اصلاح و بهینه سازی رایگان موتورخانه‌ واحدهای مسکونی در زنجان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، موسی احمدلو با اشاره به اینکه اجرای طرح رایگان بهینه‌سازی موتورخانه‌های مشترکین خانگی در استان زنجان با جدیت مورد پیگیری و اقدام قرار گرفته، افزود: 715 واحد مسکونی در این استان واجد استفاده از این طرح هستند. 

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح 10 تا 15 درصد گاز مصرفی واحدها کاهش پیدا می‌کند، ادامه داد: در این راستا سرویس و تنظیم مشعل، عایق کاری تاسیسات و نصب دستگاه ضد رسوب مغناطیسی از جمله مهمترین اقداماتی است که نقش مهمی در کاهش مصرف گاز دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان این که با اجرای طرح بهینه سازی موتورخانه ها برای مشترکین درخواست کننده در این استان؛ شاهد رشد 25 درصدی هستیم؛ ابراز داشت: با توجه به محدودیت های کرونایی که در این استان وجود دارد؛ پیش بینی می شود تا پایان سال؛ بهینه سازی100 موتورخانه به انجام برسد.

احمدلو با تاکید بر اینکه موتورخانه‌هایی که نسبت به متراژ واحد، پرمصرف هستند، در این طرح رایگان ثبت نام کنند، تصریح داشت: مشترکین دارای موتورخانه که میانگین مصرف گاز سالانه آنها طی سال‌های ۹۶ و ۹۷؛ بیشتر از ۲ هزار و۵۰۰  مترمکعب بوده می توانند در این طرح ثبت نام کرده و شامل یارانه تخصیصی برای بهینه‌سازی رایگان موتورخانه‌ خود شوند.

وی، فصل گرم سال را فرصتی مناسب برای بهینه سازی موتورخانه های واحدهای مسکونی عنوان کرد و گفت: مشترکین عزیز برای بهره‌مندی از این طرح باید وارد سایت شرکت ملی گاز شده و در قسمت مربوط به بهینه سازی ثبت نام کنند.

احمدلو ادامه داد: تاکنون 139 مشترک در استان برای این طرح ثبت نام کرده‌اند.

وی با تاکید بر اهمیت بهینه سازی مصرف در بخش خانگی افزود: دومین ذخایر گاز دنیا اختصاص به کشورمان ایران دارد؛ در حالی که سرانه مصرفی گاز در کشور ما سه تا چهار برابر میانگین جهانی است که باید در این خصوص مدیریت مصرف و بهینه سازی انجام شود.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/30 - ١٣:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 446
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: