صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

اجرای بیش از 36 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در استان خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی با بیان این مطلب که خراسان رضوی با 36 هزار و 493 کیلومتر شبکه گازرسانی دارای بیشترین میزان شبکه گازرسانی در کشور است، گفت: از این میزان شبکه، 25 هزار و 136 کیلومتر معادل 70 درصد برای گازرسانی به روستاها و 11 هزار و 357 کیلومتر (30 درصد) هم شبکه شهری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن افتخاری در ادامه این مطلب، افزود: در سه ماه ابتدایی امسال، 300 کیلومتر شبکه گازرسانی جدید در استان اجرا شد که 26 کیلومتر آن شبکه شهری و 274 کیلومتر روستایی بود. 

وی افزود: تا پایان خرداد ماه سال جاری، 79 شهر و 2467 روستا با یک میلیون و 932 هزار خانوار شهری و روستایی در خراسان رضوی از نعمت گاز بهره‌مند شدند و عملیات اجرایی گازرسانی در 188 روستای دیگر هم در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی تاکید کرد: روستاهای باقی مانده واجد شرایط فاقد گاز در استان، دارای عبورگاه های سخت و صعب العبور بوده و از نظر اجرای شبکه های گازرسانی و مسائل فنی و ایمنی نیازمند زمان و بررسی بیشتری است.

افتخاری تصریح کرد: درحال حاضر 99.9 درصد جمعیت شهری و 95.4 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند. با اتمام طرح های گازرسانی در حال اجرا در بخش روستایی، ضریب نفوذ گازطبیعی این بخش هم به بالای 99 درصد ارتقا خواهد یافت.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/30 - ١٣:٢٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 448
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: