صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

نوآوری در کنترل فلو ایستگاه اندازه‌گیری گاز نفت شهر در منطقه ۷ عملیات انتقال گاز

سرپرست منطقه هفت عملیات انتقال گاز، از نوآوری در کنترل فلو ایستگاه اندازه گیری گاز نفت شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی زارع با اعلام این خبر، اظهار داشت : بـهـبود و نوآوری مستمر و فراگیر در واقع نوعی کند و کاو منظم برای یافتن شیوه ها و پـاسـخ هـای نو به مشکلات عملیاتی است.

سرپرست منطقه هفت عملیات انتقال گاز در ادامه افزود: سـازمـان هـا باید به طور مستمر قادر باشند ایده ها و طرح هـای جـدیـدی را کـه لازمـه مـقـابـله بـا مشکلات عملیاتی است، ایجاد کنند.

زارع در ادامه گفت : با چنین رویکردی و به همت معاونت عملیات ایستگاه ها با همکاری واحد تعمیرات ایستگاه اندازه‌گیری گاز نفت شهر، واحد عمليات ساختمانی خطوط لوله، خدمات مهندسی و بازرسی فنی منطقه؛ اجرای مکانیکال مسیر کنترل فلو این ایستگاه به ظرفیت یک run با یک طرح خلاقانه، با موفقیت ایجاد و عملیاتی شد.

سرپرست منطقه هفت عملیات انتقال گاز در ادامه اظهار کرد: این نوآوری به دلیل وجود مشکلات بهره برداری و عدم وجود سیستم مطلوب کنترل فلو، به منظور کنترل مناسب، ایمن و استاندارد فلو گاز صادرات از ایستگاه اندازه‌گیری گاز نفت شهر طراحی و با اجرای یک مسیر جدید از طریق run f و با استفاده از فلو کنترل ولو ۱۶ اینچ دریافتی از ایستگاه گاز صادراتی شلمچه، صورت پذیرفته است.

وی در پایان اضافه کرد: طراحی و اجرای این مسیر با حداقل تغییرات و استفاده از پتانسیل و توانمندی داخلی منطقه و بدون هیچگونه تغییر در ساختار ایستگاه انجام گرفته است.

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۷ عملیات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/25 - ١٣:٤٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 522
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: