صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدير ديسپچينگ شركت ملي گاز ايران:

نظارت، برنامه ريزي و كنترل، اساس بهره وری است

مدير ديسپچينگ شركت ملي گاز ايران در بازديد از پايانه هاي صادرات گاز در شمالغرب كشور، نظارت، برنامه ريزي و كنترل را از ضروريات موفقيت و زمينه تحکیم و گسترش بهره وري و سرآمدي دانست.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولائي، در حاشیه این بازدید، به حصول اطمينان از سلامت تجهيزات، بررسي موانع و مشكلات احتمالي در فرآيند صادرات گاز تاكيد كرد.

وی به حمايت از شركت هاي داخلي، نقاط قوت و پاسخگويي به نياز مشتري اشاره کرد و افزود: همواره مي بايست نسبت به روزآمد كردن تجهيزات اندازه گيري و آنالايزر و كيفيت و نحوه انتقال گاز به تاسيسات صادراتي توجه كامل داشته باشيم.

مدير ديسپچينگ شركت ملي گاز ايران، اظهار داشت: زنجيره تامين گاز طبيعي شامل سه سطح اصلي توليد، انتقال و توزيع بوده كه بين اين زنجيره بايد هماهنگي وجود داشته باشد و مديريت، هماهنگي و راهبري اين زنجيره عظيم بر عهده مركز هماهنگي، كنترل و نظارت بر توليد، انتقال و توزيع گاز (ديسپچينگ) شركت ملي گاز ايران است.

وي، ديسپچينگ را حلقه واسطه عرضه و تقاضا دانست و گفت: شركت ملي گاز ايران همواره در حال توسعه و گسترش بوده و بايد با نظارت بهتر و ايجاد ديدگاه هاي نوين، ظرفيت ها را شناخت و كارها را پيش برد.

جولائي روند نظارت و بازديد از پايانه هاي صادرات گاز را امري ضروري اعلام و تصريح کرد: مي توان اذعان داشت برخورداري از ديد ثاني و نظارت تعاملي در فعاليت هاي سازمان موجب مي شود اصلاح فرايند ها با سرعت مضاعف تحقق يابد، در این صورت، بدون شك، ضمن حصول اطمينان از سلامت تجهيزات، این مهم، زمينه كاهش نارسايي‌ها و مشكلات احتمالي آتي در فرآيند صادرات گاز خواهد بود.

مدير ديسپچينگ شركت ملي گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، به موازنه توليد و مصرف اين انرژي پاک اشاره كرد و اظهار داشت: مصرف بهينه انرژي گاز، مازاد بر عمل به تعهدات صادراتي و مصارف صنايع و خانگي، مي‌تواند علاوه بر تقويت رونق اقتصادي، تاثير بسزايي در حفظ محيط زيست و ارزآوري داشته باشد.

جولائي خاطرنشان ساخت: دسترسي به اطلاعات دقيق و لحظه اي درباره وضعيت جريان گاز از نقطه شروع (منابع توليد)، مسير انتقال (خطوط لوله و ايستگاه‌ها) و توزيع گاز (شهرها، صنايع، صادرات و واردات) به منظور كنترل و هماهنگي و تصميم گيري صحيح، يك امر ضروري است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/23 - ١٦:٢٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1110
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: