صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

مدیریت پسماند‌های الکترونیکی؛ گامی مهم در جلوگیری از انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی

سرپرست منطقه ۷ عملیات انتقال گاز مدیریت پسماند‌های الکترونیکی در این منطقه عملیاتی را گام مهمی در جلوگیری از انتشار آلاینده‌های محیط زیست دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهدی زارع با اعلام این مطلب، اظهار داشت: امروزه با تعدد و گسترش تجهیزات الکترونیکی و به تبع آن، ایجاد فزاینده پسماندهای الکترونیکی، این نوع از پسماند، بیشترین رشد پسماند را در دنیای صنعت به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: این پسماندها حاوی بیش از 60 نوع ترکیب شیمیایی، فلز و شبه فلز هستند که بعضا خطرناک، برخی ارزشمند و بعضی دیگر  نیز در زمره هر دو گروه هستند.

سرپرست منطقه ۷ عملیات انتقال گاز تصریح کرد: به دلیل متصاعد شدن گاز‌های سمی و فیوم‌های فلزات (بخارات و ذرات ریز فلزات) بازیافت زباله‌های الکترونیکی باید با در نظر گرفتن تدابیر ایمنی و در فرآیند‌های صنعتی انجام شود.

زارع در ادامه، اظهار داشت: بازیافت و بازیابی مواد ارزشمند و بازگشت منابع به چرخه تولید، کاهش آثار زیانبار ناشی از دفع غیر اصولی و جلوگیری از دفن در زمین، حفاظت از محیط زیست و سلامت جامعه در برابر اثرات سوء ناشی از عدم مدیریت صحیح و زیست محیطی پسماند‌های الکترونیکی و ایجاد فرآیند صحیح مدیریت پسماند‌های الکترونیکی بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست منطقه ۷ عملیات انتقال گاز در خاتمه، افزود: با عنایت به خط مشی این منطقه عملیاتی به منظور حفاظت از محیط‌زیست و مسئولیت های اجتماعی؛ در راستای اجرای پروژه شاخص پسماند صفر ZWI، با موافقت اداره کل محیط زیست استان همدان و با همکاری یکی از شرکت های ذی صلاح، مطابق با الزامات قانونی، کلیه پسماندهای الکترونیکی این منطقه عملیاتی به منظور بازیافت صحیح و اصولی، منتقل شد.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۷ عملیات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/30 - ١٣:٢٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 470
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: