صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

انجام بیش از 238 کیلومتر شبکه و خطوط گاز در شهر زاهدان طی سال ۹۹

طی سال گذشته، بالغ بر 238 کیلومتر شبکه و خطوط گاز در شهر زاهدان انجام شد که به این ترتیب، در مجموع و تا پایان سال 1399، این رقم به یک‌هزار و 327 کیلومتر رسیده که تقریباً ۹۷ درصد خطوط و تاسیسات مورد نیاز این شهر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رضا پنجابی، مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: از این مقدار، یک‌هزار و 184 کیلومتر این شبکه به بهره‌برداری رسیده و این در حالی است که با انجام 20 کیلومتر شبکه‌گذاری دیگر، کل شهر زاهدان گازدار خواهد شد.

وی با اشاره به این که هدف از این سرمایه‌گذاری و اجرای مگاپروژه، رفاه و آسایش مردم در زاهدان است، ادامه داد: در  سال 1399، تعداد 22 هزار و 912 مشترک به جمع مشترکین افزوده شدند که با احتساب این تعداد تا پایان این سال در شهر زاهدان، 58 هزار و 598 مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده‌اند.

پنجابی افزود: این در حالی است که امکان واگذاری ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار انشعاب دیگر در شبکه وجود دارد که تاکنون تنها ۴1 درصد از همشهریان اقدام به اخذ اشتراک کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان با بیان این که اجرای یک‌هزار و 327 کیلومتر شبکه طی ۲ سال در ایران بی نظیر است، گفت: بر این اساس، تا پایان سال 1399، تعداد ۴۸۰ واحد تجاری، ۱۲۵ واحد آموزشی، دولتی و پرورشی، ۴۲ واحد مذهبی و ۲۰ واحد صنعتی در زاهدان از این نعمت برخوردار شده‌اند.

وی ادامه داد: ایرانشهر به عنوان نخستین شهر گازدار استان با 24 کیلومتر شبکه در سال 1399، دارای 426 کیلومتر شبکه گازی است که به این ترتیب، تقریباً کل شهر گازدار است .

پنجابی با اشاره به نامگذاری سال 1399 تحت عنوان سال جهش تولید، اظهار داشت: یک واحد نیروگاهی مشترک گاز طبیعی در زاهدان روزانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب گاز مصرف می‌کند که این میزان، جایگزین سوخت مایع شده است.

وی در پایان، اظهار کرد: گاز همچنین به شهرک های صنعتی زاهدان نیز رسیده و واحدهای صنعتی باید برای دریافت اشتراک پذیری گاز طبیعی اقدام کنند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/28 - ١٤:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1094
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: