صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

استاندار آذربایجان غربی:

عملکرد شرکت گاز استان آذربایجان غربی تحسین برانگیز و جهادی است

جمعیت بهره مند از گاز طبیعی در استان آذربایجان غربی در مجموع بخش روستایی و شهری به ۹۵ درصد خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدمهدی شهریاری در مراسم افتتاح پروژه گازرسانی به شهر سرو در شهرستان ارومیه، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: یکی از مهمترین مولفه های پروژه های گازرسانی مجموعه شرکت گاز استان آذربایجان غربی که عملکرد آنها را شایسته قدردانی و ماندگار ساخته، رساندن گاز طبیعی به مناطق صعب العبور مرزی و مناطق محروم است.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون سقف هزینه گازرسانی به هر خانه، ۶ میلیون تومان تعیین شده بود، اظهار کرد: با تلاش‌ها، بیان استدلاها و تشریح شرایط خاص منطقه، مبلغ فوق مورد حمایت شرکت ملی گاز ایران قرار گرفت و سقف هزینه گازرسانی به هر خانه به بیش از ۲۰ میلیون تومان رسید که می بایست از مدیران لایق این شرکت نیز تقدیر ویژه کنیم.

استاندار آذربایجان غربی گفت: خوشبختانه در سایه تلاش های صورت گرفته در حوزه گازرسانی میزان بهره مندی خانوار آذربایجان غربی از میانگین کشوری بالاتر رفته است.

شهریاری اعلام کرد: عملیات گسترده گازرسانی در استان در حال اجراست که با بهره برداری از این پروژه های درآینده نزدیک، جمعیت بهره مند از گاز طبیعی آذربایجان غربی در مجموع بخش روستایی و شهری به ۹۵ درصد خواهد رسید که این یعنی یک اقدام جهادی در راستای محروم زدایی که حقیقتاً دستاورد بزرگی است.

علیرضا شیخی مدیر عامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم به پروژه گازرسانی سرو پرداخت و اظهار کرد: شهر سرو، سیلوانا یکی از سخت ترین پروژه های گازرسانی در سطح کشور بوده که گازرسانی به این منطقه حقیقتا یک دستاورد عمده ملی است.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به این منطقه کوهستانی و صعب العبور آرزوی مردم این شهر بود، اظهار کرد:  سرو یکی از دروازه های بازرگانی صادرات و واردات کشور است که این امر گازرسانی به این منطقه مرزی و استراتژیک را دارای اهمیت می کند.

شیخی در پایان گفت: گازرسانی به سرو نقش موثری در توسعه استان خصوصا در اقتصاد بازرگانی از طریق توسعه بازارچه مرزی ایفا می کند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان غربی

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/07/21 - ١٣:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 123

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: