صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مديرعامل شركت گاز استان كردستان؛

در 6 ماهه نخست امسال، حدود 5 هزار علمک در سطح استان کردستان نصب شده است

طی 6 ماهه نخست سال 1400؛بیش از 40۰ کیلومتر شبکه گاز طبیعی در استان کردستان اجرا شده و تعداد 4941 علمک نیز نصب شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری مدیر عامل شرکت گاز کردستان، ضمن بیان مطلب فوق،وضعیت اجرای پروژه‌های گازرسانی استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون عملیات گازرسانی در سراسر استان در حال اجراست و نزدیک به 100 روستا تحت پوشش این عملیات قرار دارند و تاکنون 1425 روستا نیز تحت پوشش گازطبیعی قرار گرفته است.

وی، اضافه کرد: رساندن سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی به روستاهایی که سرمای سخت دارند، با کاستن از هزینه‌های تامین انرژی این خانوارها، نقش موثری در محرومیت زدایی و ایجاد رضایت ‌مندی دارد.

فعله گری کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها را یکی دیگر از آثار مثبت گازرسانی به روستاها دانست و گفت: گازرسانی به روستاهای استان از جنبه زیست محیطی نیز حائز اهمیت است زیرا نقش بسیار زیادی در حفاظت از منابع طبیعی و جنگل‌های زیبا استان ایفا می‌کند در ضمن موجب پایداری سکونت روستانشینان نیز می شود.

وی یادآور شد: در 6 ماهه نخست سال جاری 4 هزار و 941 مورد علمک نصب شده که 1675 مورد در شهرها، 3183 مورد در سطح روستاها و 83 مورد نصب علمک در مناطق صنعتی بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به نام گذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب به نام سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زادیی ها، تصریح کرد: بر همین اساس سیاست گذاری این شرکت در زمینه توسعه گازرسانی، افزایش سهم گازطبیعی در بخش صنعتی استان و جایگزین کردن آن به جای سایر حامل های انرژی است تا با تقویت بخش صنعت که افزایش سطح تولید را به همراه دارد، زمینه های رشد اشتغال نیز فراهم شود.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/07/21 - ١٣:٥٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 122

امتیاز :

از حسن توجه شما متشرکیم!!!
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: