صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام:

حفظ رویکردهای اقتصاد مقاومتی در واحدهای تولیدی پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از کاهش چشمگیر مصرف مواد شیمیایی و هزینه‌های بهره‌برداری در این پالایشگاه علیرغم افزایش تولید محصولات خود خبر داد و گفت: حفظ رویکردهای اقتصاد مقاومتی در واحدهای تولیدی پالایشگاه گاز ایلام به فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح اله نوریان با بیان این مطلب، افزود: سال گذشته و در راستای تحقق شعار جهش تولید و حفظ رویکردهای اقتصاد مقاومتی در واحدهای تولیدی پالایشگاه گاز ایلام، این مجتمع تولیدی توانسته ضمن افزایش مقادیر محصولات تولیدی خود نسبت به سال 1398، در مصرف مواد شیمیایی و مصرفی نیز صرفه‌جویی‌های چشمگیری به عمل آورد.

وی اظهار داشت: در سال 1399 مصرف آمین و اکتیویتور 80 درصد، تری اتیلن گلایکول 40 درصد، پروپان 32.50 درصد، متانول 21.50 درصد، برداشت آب از منابع 17.70 درصد، فسفات 3.80 درصد، فیلترهای شیرین‌سازی 3.80 درصد، اکسیژن زدا 5.17 درصد و نمک یوتیلیتی 51.45 درصد نسبت به سال 1398 کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه با کاهش مصرف شیمیایی و هزینه های بهره برداری، ضمن تحقق نامگذاری سال، اقدامات قابل قبولی در صرفه جویی انجام شده است، تصریح کرد: علاوه بر آثار زیست محیطی مثبت، در مجموع رقمی معادل 130 میلیارد ریال صرفه جویی را در برداشته است و این در حالی است که در زمینه تولید محصولات نیز شاهد میانگین رشد وزنی 1.9 درصدی بوده‌ایم.

نوریان خاطرنشان کرد: این واحد صنعتی برنامه های مدونی برای تحقق شعار سال جاری که توسط مقام معظم رهبری بنام" تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" نامگذاری شده، در دستور کار قرار داده که به مرور زمان و با افزایش تولیدات و برداشتن موانع محقق خواهد کرد.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/11 - ١١:٢٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 157
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: