صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

روح اله نوریان:

استفاده از تکنولوژی های نوین در صنایع باعث صیانت از محیط زیست می شود

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: استفاده از تکنولوژی های نوین در پیشبرد صنایع به ویژه در صیانت از محیط زیست در استان ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح اله نوریان بمناسبت هفته جهانی محیط زیست در جلسه ای که با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و جمعی از صنایع استان برگزار شد، با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام برای صیانت از محیط زیست، گام‌های خوبی برداشته، افزود: راه اندازی تصفیه خانه صنعتی پیشرفته، احداث جایگاه مکانیزه مدیریت و نگهداری تفکیک پسماندهای صنعتی، راه اندازی دستگاه امحا لامپ های مستعمل، راه اندازی کارخانه دانه بندی گوگرد پاستیلی، راه اندازی سیستم پایش آنلاین خروجی پساب صنعتی و آلاینده های زیست محیطی از اقدامات مهم این واحد صنعتی در صیانت از محیط زیست بوده است.

وی به دیگر اقدامات در صیانت از محیط زیست اشاره و تصریح کرد: احداث 25.5 هکتار فضای سبز شامل کاشت 11 هکتار چمن و بوته و 14.5 هکتار غنی سازی جنگل‌های تملکی پالایشگاه، متناسب با گونه های بومی احداث شده است.

نوریان ادامه داد: پالایشگاه گاز ایلام در راستای مسئولیت های اجتماعی و رسالت خود مبنی بر تولید پاک، ایمن و بهره ور گاز طبیعی، خود را مکلف به صیانت از محیط زیست و ارزش های زیست محیطی می داند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه محیط زیست همچون حقوق بشر برای نسل های فعلی و آینده است، گفت: رعایت الزامات زیست محیطی و جبران آلایندگی ها از طرف صنایع، امری اجتناب ناپذیراست.

نوریان افزود: به بهانه توسعه پایدار نمی شود تنها به منافع اقتصادی آن توجه کرد بلکه می بایست به مبحث محیط زیست به عنوان رکنی از ارکان توسعه پایدار نگاهی ویژه داشت.

وی به انقلاب چهارم صنعتی و تحولات متاثر از آن که در آینده ای نه چندان دور جامعه بشری را متحول خواهد ساخت، اشاره کرد و اظهار داشت: از فن آوری های جدید که باعث بهره وری، رشد و توسعه پایدار می شود حمایت خواهیم کرد و همکاران را به تامل و تعمق در شعار" بازنگری، نوسازی و بازسازی" فرا می خوانم.

همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام نیز با ابرازخرسندی از میزبانی پالایشگاه در این هم اندیشی گفت: شرکت پالایش گاز ایلام و در راس آن، دکتر نوریان به عنوان مدیری با نگرش محیط زیستی اقدامات ارزشمندی در راستای حمایت از محیط زیست انجام داده اند و همچنین در مقوله مسئولیت‌های اجتماعی به عنوان شرکتی تاثیر گذار در منطقه شناخته شده که دیگر صنایع و شرکت‌ها می توانند از آن الگوسازی کنند.

غلامرضا ابدالی به شرایط خاص زیست بومی ایلام و مطالبه گری مردم اشاره کرد و گفت: با فرهنگ سازی در این زمینه، باید بیش از پیش به صیانت از این زیست بوم پرداخت، از این رو همین جا از مسئولین HSE شرکت‌های صنعتی استان می‌خواهم که با عنایت به وفور قوانین محیط زیستی، علاوه بر اجرای آن، به آموزش این قوانین نیز اهتمام ورزند.

وی اظهار داشت: افتخار ما این است که با صنایع استان تعاملی مثبت داریم و تلاش خواهیم کرد صنایع را نه به عنوان صنایع  آلاینده بلکه به عنوان صنایع سبز بشناسیم که این مهم میسر نمی‌شود، مگر با نگرش زیست محیطی مدیریت آن.

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/03/24 - ١٢:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 551
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: