صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در راستای انتقال پایدار گاز؛

پوشش 16 هزار متر از خط لوله انتقال گاز فشار قوي در استان خراسان رضوي تعویض شد

در سال گذشته پوشش 16 هزار متر از خطوط لوله گاز منطقه چهار عملیات انتقال گاز، با هدف ایمن‌سازی و ارتقای سطح حفاظت لوله در برابر خوردگی، تعویض شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد کامل، مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز با اعلام این خبر، اظهار کرد: ترمیم و تعویض پوشش خط لوله در راستای ایمن‌سازی و انتقال پایدار گاز از جمله فعالیت‌هایی است که همواره در سطح شرکت انتقال گاز توجه خاصی به آن می‌شود.

وی افزود: بر این اساس، مطابق بررسی و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر، عملیات تعویض پوشش 15 هزار و 500 متر از این مسیر در سال گذشته آغاز و با موفقیت به اتمام رسید.

کامل ارتقای سطح حفاظت لوله در برابر خوردگی خارجی و مهم‌تر از آن افزایش طول عمر و ضریب ایمنی را از مهم‌ترین اهداف این عملیات برشمرد و تصریح کرد: یک هزار متر تعویض پوشش نقاط پراکنده برروی خط 24 اینچ سنگ‌بست/امام‌تقی نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه در سال گذشته است.

وی بهره‌گیری از سرمایه‌های انسانی منطقه و رعایت همه نکات ایمنی و بهداشتی را از دیگر نکات این پروژه دانست و افزود: اجرای پروژه‌هایی از این دست با نیروی انسانی محدود در بخش نظارت پروژه‌ها و در شرايط بد آب و هوایی و موقعیت‌های جغرافیایی، صرفاً با تعهد و تلاش مضاعف میسر شد.

مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز، حفاری و کندن پوشش قدیم این خط لوله، سندبلاست، تعویض پوشش و همچنین خاک‌ریزی دوباره مطابق استانداردهاي شركت ملي گاز ايران را از مجموعه فعالیت‌های انجام شده برای تعویض پوشش این خطوط عنوان کرد.     

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه 4 عملیات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/08 - ١٢:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 400
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: