صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

قريب به 110 کیلومتر از خط لوله تبريز/ نوردوز پیگرانی شد

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز از انجام پيگراني تميز كننده قريب به 110 كيلومتر از خط لوله تبريز/ نوردوز خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، فيروز خدائي، با اشاره به اهميت پيگراني تميزكننده در انجام پيگراني هوشمند و شناسايي نقاط ضعف و قوت عمليات پيگراني، گفت: با توجه به پيچيدگي مديريت هدايت پيگ، صعوبت و منحصر به فرد بودن مسير خط لوله تبريز/ نوردوز، قريب به 110 كيلومتر از خط مذكور قبل از شروع فرآيند عمليات پيگراني هوشمند، مورد پيگراني تميز كننده قرار گرفت.

وی افزود: پيگراني هوشمند اين مسير خط لوله نيز در پنج مرحله بعد از هماهنگي هاي لازم جهت مديريت مصرف و تامين سرعت و فلوي لازم پيگ بر اساس زمانبندی پيش بيني شده در آينده نزديك انجام خواهد شد.

خدائي اظهار داشت: با در نظر گرفتن محدوديت فصل كاري در مناطق سردسير و كوهستاني و همچنين بر اساس پيش بيني هاي انجام شده در برنامه هاي تعميرات و نگهداري خطوط لوله اين منطقه، برآن هستيم كه عمليات پيگراني هوشمند اين خط را در كمتر از 10 روز به پايان برسانيم. .

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز تصريح کرد: مهمترين مرحله اين عمليات كه تميز کردن، زدودن رسوبات جداره و سطوح داخلي  لوله و خارج کردن ضايعات، اجسام احتمالي داخل لوله و ميعانات گازي بوده كه اين مرحله، از اهميت و ريسك پذيري بالايي برخوردار است.

خدائی، انجام پیگرانی را باعث افزایش ضریب اطمینان انتقال پایدار و مستمر گاز و تحویل سوخت پاک به مصرف‌کننده‌ها عنوان كرد و در ادامه از همکاری كارشناسان منطقه 8 عمليات انتقال گاز در صیانت از سرمایه‌های ملی و انجام اين عملیات ایمن، تقدیر و تشکر کرد.

 

منبع: روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/23 - ١٣:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 129
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: