صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

فناوری های نوین در خدمت اجرای پروژه های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران روند پیشرفت پروژه های اجرای خطوط انتقال گاز را با استفاده از فناوری های نوین تشریح کرد .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی با تأکید بر مدیریت زمان در انجام پروژه های خطوط انتقال گاز در سطح کشور، از بهره گیری فناوری های نوین در اجرای پروژه ها سخن گفت و افزود: در پروژه محمدیه قم - پارچین با استفاده از نقشه برداری هوایی نوین، عکسبرداری با کیفیت و وضوح بالا از مسیر اجرای پروژه انجام شد که در کاهش زمان بسیار موثر بود.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه امام زاده هاشم - پلور نیز در منطقه کوهستانی هراز از سازه های ژئو گریدی برای ایجاد مسیر بهره بردیم که به جرات می توان گفت تنها با استفاده از این فناوری، امکان عبور خط لوله گاز از رودخانه های متعدد و جاده هراز میسر شد.

صلواتی تصریح کرد: مسیر سازی با استفاده از سازه های ژئوگرید برای نخستین بار در پروژه امام زاده هاشم - پلور انجام شد و تجربه ای گرانبها بود؛ چرا که با حفاری بخشی از کوه با پهنای لازم، با وجود موانع طبیعی و محیط زیستی با مشکلات فراوانی روبرو می شدیم، اما با این اقدام نوآورانه، علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، پروژه بدون صدمه به محیط زیست و در زمان کوتاه تر اجرا شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در اهمیت استفاده از سازه های ژئوگریدی گفت: این شیوه در مسیر سازی مناطق باتلاقی نیز بکار خواهد رفت و بهره بالایی نسبت به شیوه های متداول قبلی دارد .

وی در ادامه سخنان خود به یکی دیگر از فناوری های نوین برای استفاده از پروژه ها اشاره کرد و گفت: در پروژه رشت - چلوند، اجرای پایلوت عملیات و جوشکاری اتوماتیک در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم این نوآوری به نتیجه رسیده و نتایج مثبتی برای صنعت گاز به ارمغان بیاورد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/21 - ٠٨:٢٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 860