صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

با حضور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت گاز ایران صورت گرفت:

تصويب گزارش محاسبات و تحليل شاخص هاي عمومي بهره وري شركت ملي گاز ايران

رئيس مهندسي ساختار و دبير كميسيون بهره‌وري شركت ملي گاز ايران از تصويب گزارش محاسبات و تحليل شاخص هاي عمومي بهره وري در اولين جلسه كميسيون بهره وري شركت ملي گاز ايران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجيد كشاورز با اعلام این خبر، اظهار داشت: در راستاي ماده 5 برنامه ششم توسعه، كليه دستگاه‌هاي اجرايي كشور منجمله وزارت نفت مي بايست چرخه مديريت بهره وري را در دستگاه خود مستقر سازند.

به گفته وی، این در حالی است که براساس ماده 3 برنامه ششم توسعه، مقرر است 2.8 درصد از متوسط رشد 8 درصدي كشور، از محل ارتقا بهره‌وري تامين شود.

کشاورز در ادامه، با بیان این که در اين برنامه، رشد ارزش افزوده بخش نفت و گاز 7 درصد و رشد ارزش افزوده بخش آب و برق و گاز 9 درصد پيش‌بيني شده، گفت: بر این اساس، مقرر است در بخش نفت و گاز  1.8 درصد و در بخش آب و برق و گاز 2 درصد آن از محل ارتقای بهره‌وري كل عوامل توليد تامين شود.

وی تصریح کرد: در همين راستا، شركت ملي گاز ايران گام نخست اين چرخه با عنوان اندازه گيري شاخص هاي عمومي طي بازه زماني 1390 تا 1395 را انجام و پس از طرح در نخستين جلسه كميسيون بهره‌وري شركت، با حضور مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزير و مديرعامل شركت، آن را به تصويب رساند.

رئيس مهندسي ساختار شركت ملي گاز ايران بيان كردند مطابق با نتايج اوليه محاسبات بهره وري انجام شده متوسط رشد سالانه ارزش افزوده شركت ملي گاز ايران طي دوره زماني 1390 تا 1395 به قيمت هاي ثابت سال 1390، محاسبه و بيانگر تحقق اهداف از پيش تعيين شده در ماده 3 برنامه ششم توسعه در شركت ملي گاز ايران  است.

وی يكي ديگر از خروجي هاي اين گزارش را در دستور كار قرار گرفتن پروژه هاي پياده‌سازي نظام بهاي تمام شده، استقرار نظام حسابداري منابع انساني، اجراي طرح تجديد ارزيابي دارايي‌هاي ثابت و طراحي و استقرار پايگاه داده‌هاي بهره‌وري بصورت متمركز در كميسيون بهره وري عنوان كرد.

كشاورز در پايان، خاطرنشان كرد: اين گزارش به اداره كل تشكيلات، روش‌ها و تعالي سازماني جهت طرح در شوراي عالي مديريت بهره وري با رياست وزير نفت ارسال شد تا پس از تلفيق با گزارش سه شركت اصلي ديگر به سازمان اداري و استخدامي كشور ارسال شود؛ هرچند فاز 2 استقرار چرخه مديريت بهره وري كه انجام محاسبات شاخص هاي اختصاصي، تحليل و تدوين پروژه هاي ارتقاي بهره وري است نیز هم‌اکنون در دست انجام است.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/08/20 - ١٤:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3160
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: