صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان:

گازرسانی به واحدهای صنعتی از مهم‌ترین اولویت‌های مجموعه شرکت گاز استان کرمان در سال جهش تولید

با توجه به نام‌گذاري سال 99 از سوی مقام معظم رهبري (مدظله العالی) به نام سال جهش توليد، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مجموعه گاز کرمان در سال جاری گازرسانی به واحدهای صنعتی استان است که امیدواریم این امر سبب هموار شدن راه تولید و رشد اقتصادی استان شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در سالجاری و مقارن با هفته دولت تعداد 6محور صنعتی (با 149 صنعت)و یک جایگاه CNG در شهرکهنوج افتتاح و گازرسانی به10 محور صنعتی شامل محور کوه کویز با 42 صنعت، 11 شهرک صنعتی با 21 صنعت، ساخت و نصب 70 ایستگاه صنعتی با 47 صنعت، محور نگار _ بهرامجرد با 6 صنعت، منطقه دوچاهی با یک صنعت، صنایع شمال استان با 58صنعت، صنایع جزء استان با 77صنعت، منطقه جنوب استان با 41 صنعت و جمعاً 754 هکتار گلخانه محور کهنوج فاریاب با 28 صنعت و در مجموع با 321 صنعت در حال اجرا است.

وی افزود: با گازرسانی به صنایع مذکور در سالجاری، کاهش 50 میلیون لیتر فرآورده مصرفی در سطح استان، صورت  می پذیرد، که این اقدام تاثیر بسزایی در جلوگیری از قاچاق سوخت مایع خصوصا در مناطق جنوبی استان دارد .

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ابتدای تاسیس شرکت و تا کنون 810 صنعت و 79 جایگاه CNG  در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.

 فلاح در پایان تصریح کرد: توجه و اهمیت دادن به حفظ محیط زیست در انجام فعالیت‌های صنعتی گوشه ای از مسئولیت های اجتماعی هر سازمان است که خوشبختانه شرکت گاز استان کرمان  طی سالهای اخیر رشد چشمگیری در گازرسانی به صنایع استان داشته که این امر به دلیل جایگزینی گاز طبیعی با سوخت مایع منجر به کاهش آلاینده های  زیست محیطی شده است.

وی در پایان سخنان خود گفت:امید آن است که با توسعه گازرسانی به سطح استان علی الخصوص در حوزه صنعتی گام های بلند دیگری در راستای کاهش حداکثری در مصرف سوخت مایع در استان کرمان برداریم و با اتمام پروژه های مزبور گام موثری در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیز رونق اشتغالزایی در سطح استان کرمان برداشته شود.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/26 - ١٢:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 173