صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام:

پایداری تولید گاز در سایه سلامت تجهیزات محقق می شود

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه پایداری تولید گاز در سایه سلامت تجهیزات و ابزارآلات محقق می‌شود، گفت: این واحد فنی با استفاده از علم روز، دانش و تخصص، سلامت تجهیزات برای پایداری تولید را تضمین می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح‌اله نوریان، افزود: بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام برای اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات در راستای تولید پایدار در سال جهش تولید با استفاده از نیروهای متخصص داخلی، اقدامات قابل توجهی انجام داده که خروجی آن در تولیدات این شرکت، نمود عینی پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در 9 ماهه نخست سال جاری بازرسی، صدور دستورالعمل تعمیراتی و صدور گواهینامه برای 43 تجهیز ثابت انجام شده است، تصریح کرد: بازرسی و صدور گواهینامه برای 122 تجهیز بالابری و کمک بالابری به منظور جلوگیری از نصب تجهیزات غیر استاندارد انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: بازرسی تست و کالیبراسیون 71 شیر اطمینان و صدور گواهینامه آنها، 398 مورد بازرسی از تجهیزات برقی و ابزار دقیقی شامل ترانس و سرکابل‌های قدرت، کیت‌های عایقی، ترموول‌ها، سوییچ‌ها، تابلوهای کنترلی و UPS ها از دیگر اقدامات بازرسی فنی در طول 9 ماهه گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به صدور دستورالعمل جوشکاری جهت یکهزار و 942 اینچ جوش و نظارت بر صحت انجام آن اشاره کرد و گفت: بیش از یکهزارو 286 اینچ رادیوگرافی از جوش های انجام شده برای اطمینان از سالم بودن آنها زیر نظر بازرسان فنی انجام شده است.

نوریان افزود: انجام بیش از سه هزار و 500 نقطه ضخامت سنجی از لوله ها و تجهیزات برای اطمینان از مناسب بودن ضخامت آنها، انجام تست‌های غیرمخرب برای شناسایی عیوب همچون 52 متر مربع تست فراصوتی، تست نشت میدان مغناطیسی وغیره از دیگر اقدامات برای تولید پایدار بوده است.

وی اظهار داشت: تهیه و انعقاد 4 مورد پیمان در زمینه خدمات کلی بازرسی فنی، انجام تست نشت شار مغناطیسی، پایش خوردگی خطوط لوله و صلاحیت ادامه سرویس (FFS)، صدور دستورالعمل رنگ آمیزی برای 200 متر مربع و نظارت بر صحت انجام آن و همچنین تعویض 17 مورد کوپن خوردگی و 108 مورد بازرسی از سیستم‌های حفاظت کاتدی برای اطمینان از صحت عملکرد آنها، از دیگر اقدامات در 9 ماهه گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خاطر نشان کرد: در مجموع در تمام حیطه های بازرسی فنی 108 مورد دستورالعمل تعمیراتی صادر شده است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/24 - ١٦:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 61