صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

افزایش ضریب ایمنی خط لوله مارون گندمکار در منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران

در راستای بالا بردن ضریب ایمنی بر روی خط لوله مارون گندمکار ، عملیات جابه جایی شیرخانه خط مذکور در کوتاهترین زمان ممکن با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران ابوالفضل ظهیری مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر عنوان کرد: با توجه به آبگیر بودن محوطه شیرخانه از ابتدای فصل بارندگی و عدم دسترسی کارکنان در مواقع ضروری ، عملیات جابه جایی شیرخانه مارون گندمکار پس از طراحی و تهیه نقشه و تایید آن از سوی واحد مهندسی در دستور کار بهره برداری خطوط لوله بیدبلند و عملیات ساختمانی خط لوله منطقه یک عملیات انتقال گاز قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: علاوه بر جمع شدن آب در محوطه اطراف شیرخانه و عدم امکان تردد کارکنان خط لوله، با توجه به موقعیت خاص شیرخانه در پایه کوه(بواسطه نزدیک بودن به جاده و قرار داشتن تعدادی خانه در اطراف شیرخانه )منطقه یک عملیات انتقال گاز عهده دار شد در راستای مسئولیت های اجتماعی، امنیت خانه های همجوار را تأمین کند.

ظهیری ضمن تشکر از کلیه عوامل در اجرای این عملیات اظهار داشت: عملیات جابه جایی شیرخانه مارون گندمکار پس از تهیه متریال ، تست لوله ، ساخت و نصب مدار بای پاس با هماهنگی شرکت گاز استان خوزستان، در کمترین زمان ممکن ، بدون قطع گاز مصرف کنندگان طی 17 ساعت به اتمام رسید.

شایان ذکر است ، در این عملیات مقدار 2000 متر مکعب خاکبرداری ، تعداد 26 سرجوش 4 اینچ، 4 سرجوش 2 اینچ و 8 سرجوش 10 اینچ با تایید بازرسی فنی منطقه و با رعایت الزامات بهداشتی انجام شد.

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/26 - ١٢:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 157