صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

تحقق برنامه های تعمیراتی خطوط لوله درمنطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران

منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران در حوزه نگهداری و تعمیرات خطوط لوله به منظور انتقال پاک، ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی از ابتدای امسال تاکنون، گام های موثری برداشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمید خدری با بیان اینکه اقدام های مناسبی در راستای پایداری شبکه انتقال گاز در حوزه نگهداری و تعمیرات خطوط لوله انجام شده، گفت: تعمیر و نگهداری خطوط لوله از مهمترین فعالیت‌های منطقه محسوب می شود که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 300 کیلومتر عملیات پیگرانی هوشمند و بالغ بر 500 کیلومتر پیگرانی تمیزکننده در محدوده خطوط سوم، چهارم، پنجم و ششم سراسری به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: انجام عملیات اسلیوگذاری (مقاوم سازی) در بیش از 10 نقطه از محدوده خطوط لوله چهارم و هفتم، تعویض شیرهای 6 اینچ انشعاب شهر برازجان، رفع نشتی شیر 36 اینچ ارتباطی خط لوله سوم به چهارم، اجرای ابنیه حفاظتی احداث دیوارحائل محدوده خط لوله دهم و ششم و همچنین نشت یابی بیش از 2000 کیلومتر از خطوط لوله را می توان از مهمترین پروژه هایی دانست که در راستای صیانت از محیط زیست و نگهداری خطوط لوله انتقال گاز به انجام رسیده است.

مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران، انجام عملیات انشعاب گیری گرم (هات تپ) بر روی خط لوله چهارم سراسری جهت گازرسانی به روستاهای شهرستان لاروگراش (از توابع استان فارس) را از دیگر اقدامات در این حوزه عنوان کرد و گفت: اقدام های انجام شده را می توان در راستای مسئولیت های اجتماعی و پدافند غیر عامل برشمرد که بخش مهمی از توسعه پایدار شبکه گازرسانی را به همراه دارد.

خدری در ادامه به شیوع ویروس کرونا همزمان با آغاز برنامه های تعمیراتی اشاره کرد و افزود: تحقق برنامه های تعمیراتی در این دوره خاص، منوط به اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های ویژه و مهمی بود که در راستای سلامت منابع انسانی و تداوم روند اهداف سازمانی رعایت شد و خوشبختانه به تجارب ارزشمندی دست یافتیم.

وی یادآور شد: به لطف خداوند با کار تیمی و هماهنگی و همدلی کارکنان بتوانیم به نحو مطلوب در امر خدمات رسانی و تاب آوری در فصل سرد سال گام های موثرتری برداریم.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/23 - ١٢:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 300